Всі ці інформаційні війни відбуваються за розуми людей. Про це в ефірі 24 каналу розповів колишній співробітник СБУ, експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

Важливо росіяни говорять на окупованих територіях, що "Україну поділили й там обігу злотий"

Він пояснив, що важливо розташувати на свою користь ще й людей, які проживають в третіх країнах – Європі, США.

Ми так само боремося за добрий настрій американців щодо нас. Щоденно. За добрий настрій європейських країн щодо нас – всіх без винятку. Щоб десь на якомусь моменті не склалася недовіра,
– повідомив Іван Ступак.

"Якщо є якісь маленькі шматочки недовіри, їх треба обовʼязково погасити, щоб їх взагалі не було. Тобто постійно треба створювати гарні взаємовідносини й це велика інформаційна кампанія, яка працює постійно – 24 на 7", – додав Ступак.

Він зазначив, що неможливо зупинятися ні на секунду, оскільки росіяни підхоплять й почнуть працювати вже проти нас – налаштовувати європейців проти українців, розганяти свої наративи, свої сценарії.

"Як ми бачили з Amnesty International, які казали, що українцям нібито довіряти не можна, всю зброю вони втрачають, тільки 30% доходить до фронтів. Куди решта йде – невідомо. Тобто з цим постійно треба боротися", – зазначив Іван Ступак.

Дивіться відео: боротьба з російською пропагандою

Останні новини щодо російської пропаганди

  • російські пропагандисти й далі намагаються вдавати, що ніякого вибуху на аеродромі "Саки" в Новофедорівці не було і гнуть лінію про те, що сталась всього лиш "детонація снарядів". А ось техніка, яка там була розміщена, за побрехеньками окупантами, не постраждала. Кажуть, що це чудо.
  • росію ніяк не відпускає минуле, яке пропагандисти щосили намагаються викривити. Наприклад, росіянам вирішили розповісти, як ОУН буцімто воювала на стороні Німеччини в роки Другої світової війни.
  • пропагандисти кремля відзначилися черговою брехнею про успіхи армії окупантів. Вони заявили, що захопили Авдіївку та "допомагають мирному населенню".