За словами адвоката потерпілих Тетяни Костіної, Україна, зокрема й Верховний суд, дезінформує міжнародну спільноту щодо справи Гонгадзе. Про це повідомляє "УНІАН".

До теми "У 20 років мої діти стали сивими": вбивця Гонгадзе звинуватив журналістів у бідах його родини

Нові деталі від адвокатки щодо справи вбивства Гонгадзе

 • Захисниця нагадала, що незабаром в Україні відзначатимуть 20-ті роковини з дня загибелі Георгія Гонгадзе. Водночас до сьогодні до відповідальності не притягнуто як замовників його вбивства, так і замовників замаху на народного депутата II та III скликань Олександра Єльяшкевича та викрадення та побиття журналіста Олексія Подольського, чиї інтереси вона представляє.
 • Костіна переконана, що попри те, що виконавці у цих злочинах різні, замовник у них один – експрезидент Кучма. Вона звернулася до президента Володимира Зеленського із закликом довести справу до кінця, щоб винні у замовленні цих трьох злочинів опинилися на лаві підсудних.
 • Костіна повідомила про фальсифікцію справи Гонгадзе. Адвокатка пояснила, що Україна ще в січні 2002 року постановою парламенту взяла на себе зобов'язання безумовно виконувати резолюцію ПАРЄ по справі Гонгадзе, Подольського і Єльяшкевича, однак вони досі не виконані.
 • Також вона додала, що "плівки Мельниченка" – далеко не єдиний доказ причетності Кучми до цього злочину, оскільки є ще такий вагомий доказ, як свідчення виконавця вбивства Гонгадзе Пукача. Адвокатка наголосила, що для того, аби вивести Кучму з-під обвинувачення, провадження щодо Гонгадзе і Подольського засекретили в суді першої інстанції, щоб ЗМІ та активісти не могли контролювати перебіг судового процесу.

Костіна також зазначили, що в справі проведено єдине відкрите засідання, – коли оголошували вирок Пукачу, – однак і в цьому засіданні допустили фальсифікацію судової справи.

Відомі всьому світу слова Пукача, що вирок суду буде йому зрозумілий, лише коли на лаві підсудних з ним сидітиме Кучма та Литвин, в матеріалах справи відсутні,
– заявила адвокатка.

За її інформацією, ці слова навмисно не внесли до справи для того, щоб Кучма та Литвин, який у 1999 – 2002 роках очолював Адміністрацію Президента, змогли уникнути відповідальності.

Радимо ознайомитись Георгій Гонгадзе: яким він був і чому його вбили

Звинувачення в бік Верховного суду та Мін'юсту

 • Крім того, Костіна звинуватила Верховний суд та Міністерство юстиції в дезінформації, яку надають міжнародній спільноті щодо цієї справи.
 • Також вона наголосила, що сама Мирослава Гонгадзе як потерпіла була лише на одному судовому засіданні, ніколи не знайомилася з матеріалами справи. Одного разу вона відвідала засідання Апеляційного суду, і то лише при розгляді організаційних питань.
 • Костіна зауважила, що в 2015 році суд не залучив доньок Гонгадзе як потерпілих, коли їм виповнилося 18 років, хоча зобов’язаний був це зробити. Адвокатка переконана, що всі ці процесуальні порушення в судах усіх трьох інстанцій були допущені з єдиною метою – "вивести з-під відповідальності Кучму".

Водночас колишній суддя Конституційного суду та перший генпрокурор України Віктор Шишкін зазначив, що з метою "відбілити" Кучму нещодавно Подольському було відмовлено в статусі потерпілого у справі Гонгадзе. За його словами, це було зроблено для того, щоб він як потерпілий не міг клопотати про допит колишніх високопосадовців як свідків.

Що відомо про вбивство Гонгадзе

 • Засновник інтернет-видання "Українська правда" Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі під Таращею Київської області знайшли тіло без голови. Вважається, що це тіло вбитого журналіста Георгія Гонгадзе.
 • За вбивство Гонгадзе у 2008 році засудили трьох ексспівробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС України: Валерія Костенка, Миколу Протасова і Олександра Поповича. Суд призначив їм строки ув’язнення від 12 до 13 років за ґратами.
 • У січні 2013 року до довічного ув’язнення засудили колишнього начальника Департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача.
 • У 2000 році журналіста Олексія Подольського також викрали і вивезли до лісу. Серед організаторів і виконавців викрадення був Пукач.
 • Замовники вбивства досі не встановлені.