Іспанське видання El Pais зазначило, що публічно уряд Іспанії дуже обережно коментує вбивство російського пілота поблизу Аліканте. Особливо це стосується ймовірної причетності Кремля до усієї ситуації.

Читайте також Путін відчуває себе безкарним і має можливості діяти в Європі: WP про вбивство пілота Кузьмінова

Іспанія може дати "рішучу відповідь"

За даними видання, іспанські спецслужби не сумніваються, що за вбивством пілота Кузьмінова стоїть Кремль.

Ми повинні дозволити Цивільній гвардії виконувати свою роботу і просувати розслідування,
– сказала Пілар Алегріа, речниця уряду.

El Pais цитує власні джерела серед дипломатів, які зазначають, що справа "дуже серйозна", попри те, що іспанські правоохоронці все ще шукають докази. Вони також повідомляють, що якщо причетність російської влади підтвердиться, Іспанія дасть "рішучу відповідь".

Путін ліквідовує своїх опонентів за кордоном

У вбивстві Кузьмінова не було складних штрихів, які часто асоціюють з російськими спецслужбами. Проте видання The Washington Post, з посиланням на Юджина Румера, колишнього високопоставленого співробітника розвідки США, пише, що це вбивство було нагадуванням всім, хто живе "у вигнанні".

Хоч Європа вигнала 400 офіцерів російської розвідки, знищивши шпигунські мережі по всій Європі, Кремль все ще має певні можливості. Ймовірно, через скорочену присутність у Європі, для цього вбивства Росія звернулася до злочинних мереж.

Що відомо про смерть російського пілота

  • 19 лютого в мережі почала ширитися інформація про те, що пілота Максима Кузьмінова знайшли мертвим в Іспанії в муніципалітеті Ла-Віла-Джойоза.
  • Директор Служби зовнішньої розвідки країни-агресора Сєргєй Наришкін, цинічно прокоментував інформацію про смерть пілота та назвав його "зрадником".
  • Розтин тіла, проведений в Інституті судової медицини в Аліканте, підтвердив, що в чоловіка здійснили декілька пострілів, більшість з яких – у груди. Слідчі Цивільної гвардії вважають, що Кузьмінов намагався втекти, і двоє злочинців стріляли в нього.