Про це розповів виконувач обов'язків голови СБУ Василь Малюк. Нагадаємо, що після теракту в міноборони Росії заявили про 40 загиблих військовополонених та цинічно звинуватили у цьому ЗСУ.

До теми Воду нам давали з озера, траплялись мальки, – медикиня Обідіна про жахи Оленівки

СБУ має серйозні докази

Малюк зауважив, що наразі триває досудове слідство щодо теракту в Оленівській колонії.

У нас є серйозні докази, в тому числі отримані негласно. Низка полонених, хто повернувся, також дають важливі покази. Не буду вдаватися в деталі, але скажу, що за останніми даними, там були використані в тому числі так звані "шмелі",
– додав виконувач обов'язків голови СБУ.

Він зазначив, що мине час, і крапки над "і" розставлять. Проте вже давно і для українців, і для світової спільноти зрозуміло, що там відбулося.

"Взагалі в Оленівці було страшне ставлення до наших ув'язнених – саме там вороги жорстоко знущалися з наших бійців, порушуючи всі домовленості", – підсумував Малюк.

Зауважте До київського моргу привезли тіла повернутих захисників, більшість з Оленівки

Коротко про теракт в Оленівці

  • Президент Володимир Зеленський назвав вбивство військовополонених в Оленівці черговим воєнним злочином Росії. Окупанти ж почали переконувати, що вони не причетні до теракту. Попри це, незалежні експерти вже заявили, що це – брехня.
  • Доказами причетності Росії до теракту є щонайменше 2 речі. Перша – це те, що постраждали лише українські захисники. Ні окупанти, ні персонал колонії не зазнали жодних травм.
  • Окрім того, СБУ перехопила розмову загарбників, де ті говорять про теракт. Один з них заявив, що російська пропаганда бреше – ніякого "обстрілу ЗСУ" не було, адже злочин вчинили самі росіяни.
  • Висновки міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm вказують на те, що Росія могла вчинити теракт в Оленівці термобаричною зброєю. Головним доказом є відсутність ударного кратера. Позаяк ракета GMLRS розірвала б загиблих, а не спалила.
  • В Офісі генпрокурора також зазначили, що окупанти використали термобаричний боєприпас. Мовиться про капсулу з горючою сумішшю термобаричного вибуху, спричиненого вогнеметом типу "Джміль", "Джміль-М" або "Рись".

Варто подивитися – нові подробиці теракту в Оленівці: відео