Вчора Україна, ймовірно, втратила частину території
Джерело:
ДелоВчора Україна і Росія підписали угоду про демаркацію українсько-російського сухопутного кордону.
"Дело" пише, що домовленість про демаркацію сухопутного кордону з Росією змусить Україну поступитися в суперечці про морський кордон.
Видання пише, що міністри закордонних справ України і Росії Костянтин Грищенко і Сергій Лавров підписали угоду про демаркацію (встановлення кордону на місцевості) українсько-російського сухопутного кордону. Це головний документ, підписаний під час візиту до Києва Президента Росії Дмитра Медведєва.
"Дело" зазначає, що завдяки політичному рішенню, яке країни не могли узгодити понад десять років, почнеться останній етап формалізації міждержавного кордону на сухопутній ділянці - встановлення прикордонних знаків.
Разом з тим укладена домовленість буде мати ще один серйозний наслідок: Україна, найімовірніше, відмовиться від своєї вимоги - зберегти водний кордон в Азовському морі і Керченській протоці по лінії адміністративного поділу між союзними республіками за часів СРСР.
Впевненість у цьому висловила експерт з питань міжнародної безпеки Галина Яворська. За її словами, питання демаркації сухопутного кордону (встановлення кордону на місцевості) та делімітації водного кордону (встановлення кордону на карті) дві країни завжди розглядали нерозривно.
"Якщо є угода про демаркацію сухопутного кордону, значить, є домовленість і з делімітації водного кордону. А ця домовленість можлива тільки в одному випадку - якщо Україна відмовиться від свого головного козиря на переговорах: збереження кордону по лінії адміністративного поділу між республіками в Радянському Союзі" , - заявила вона.
Яворська підсумувала, що якщо Росія погодилася на демаркацію, це означає, що Україна погодилася на російський варіант проходження кордону в Азовському морі і Керченській протоці, який змістить рубежі на захід - ближче до України.