Мовиться про скульптурну композицію "Батьківщина благословляє Воїна". Складається вона з алегоричних фігур радянського "Воїна" та "Батьківщини-матері". "Батьківщина-мати" приймає присягу вірності "Воїна" та символічно благословляє його меч.

До теми Від СРСР не залишилося жодного сліду: Монумент слави остаточно демонтували у Львові – відео

Львівський Монумент слави може опинитися в одній із країн ЄС

Нікіфоров у фейсбуці зауважив, що він як адвокат представляє інтереси особи, яка хоче купити львівських "Воїна" та "Батьківщину-матір". Також мовиться про можливість вивезення скульптур до однієї з країн ЄС.

Журналіст каналу "Наш" відкрито звернувся до міської влади Львова та інших компетентних органів. Просить їх "встановити зв'язок для обговорення умов угоди".

Ні прізвища, ні інших даних про ймовірного покупця Нікіфоров так і не розкрив. Лише розповів, що його клієнт вже давно цікавиться об'єктами соцреалізму, особливо монументальним мистецтвом.

На прохання та за дорученням клієнта я не можу розкривати його особу. Він має достатньо фінансових ресурсів для купівлі об'єктів мистецтва відповідного рівня. Він перебуває у першій десятці українського Forbes,
– переконує Нікіфоров у коментарі журналістам.

Щодо вартості монумента журналіст зауважив, що ціни на таке варіюються від собівартості матеріалів, із яких виготовлено той чи інший об'єкт. Загальна ж сума може в середньому становити 200 – 250 тисяч доларів. Але точну ціну він зараз назвати не може.

"Готові вислухати пропозиції тих, хто має право розпоряджатися об'єктом", – зазначив Нікіфоров.

Як на це відреагували в мерії Львова

У львівській міськраді заяву Нікіфорова відмовились коментувати. Його допис чиновники вважають звичайним тролінгом.

Офіційно усі елементи Монументу Слави перевезли до меморіального музею тоталітарних режимів "Територія Терору". Раніше жодні рішення про продаж пам'ятника на рівні місцевої влади не ухвалювали.