Остаточно розібрали монументальну композицію надвечір 23 липня. Усі її складові попрямували до музею "Територія терору".

До теми У Львові розпочали демонтаж барельєфів Монументу слави: фото і відео

У Львові повністю демонтували Монумент слави: дивіться відео

Що буде на місці радянського пам'ятника

Тут запланували створити сквер пам'яті Героїв України. Водночас змінять інфраструктуру, зокрема облаштують підземний паркінг. Також встановлять велодоріжку з Сихова на вулицю Вітовського.

Водночас місцева влада має намір облаштувати безбар'єрний спуск до парку імені Івана Франка. Ймовірно, тут облаштують і станцію канатної дороги.

Зверніть увагу Жертви Радянського Союзу: скільки життів згубила "велика держава" своїм комуністичним серпом

Демонтаж Монументу слави у Львові: коротко

  • Відповідне рішення ухвалили ще лютому 2018 року. Роботи тривали поступово та в кілька етапів.
  • Зокрема, у грудні 2018-го почали демонтувати окремі елементи.
  • В березні 2019-го знесли 30-метрову стелу Монументу слави через її аварійний стан.
  • А у квітні 2021 року розібрали барельєфи, розміщені у внутрішній частині. Опісля робітники зняли плитку під ними.
  • За словами колишнього проросійського депутата Михайла Добкіна, він начебто купив один із барельєфів монументу – орден "Перемоги".

Що відомо про Монумент слави у Львові

Повна назва – Монумент Бойової слави Збройних сил СРСР. Відкрили його у травні 1970 року. Неподалік розміщується Академія сухопутних військ.

Ансамбль виконано в камені та бронзі. Складався він з 30-метрового бетонного пілону, бронзової центральної групи та масивної залізобетонної стели з великими рельєфами. На вертикальному пілоні — горельєфи, що символізують основні роди військ. Центр ансамблю – скульптури радянського Воїна і "Батьківщини-матері". Історія Радянської армії розкривається в шести багатофігурних горельєфах, розташованих з обох боків стели.

Авторський колектив – скульптори Дмитро Крвавич, Еммануїл Мисько, Ярослав Мотика, художник-монументаліст Олександр Пирожков, архітектори Мирон Вендзилович та Аполлон Огранович.

Дані взято з Вікіпедії