Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів виданню, що в питанні відзначення Великодніх свят потрібно знайти оптимальне й компромісне рішення.

Читайте також Карантин в Україні: що буде в травні та чи введуть загальнонаціональний локдаун

Як святкуватимуть Великдень у карантин

Зараз для церков та храмів вже передбачені обмеження, якщо вони перебувають у жовтій або червоній зонах. Але священнослужителі, напевно, будуть просити пом'якшити обмеження на період Пасхи,
– заявив Ляшко.

Він додав, що хоче, аби люди були у храмах на Великдень, але з дотриманням всіх обмежень, крім того, хтось повинен залишитися зовні.

Заступник міністра охорони здоров'я зазначив, що відомство розглядає і варіант Великодня у форматі онлайн, який у 2020 році.

Ляшко додав, що закривати храми на Великдень влада поки не планує. Рішення про формат та перелік обмежень на свята у МОЗ хочуть напрацювати протягом тижня. Щодо цього йдуть перемовини з релігійними організаціями та лідерами. Однак головний санітарний лікар вважає, що це буде "важкий діалог".

Коронавірус в Україні: останні новини

  • Протягом 11 квітня COVID-19 підтвердили у 7 856 українців, це значно менше, ніж було у попередні дні. Однак ситуація з захворюваністю залишається складною.
  • В Україні діє адаптивний карантин, тотальний локдаун наразі в уряді не обговорюють.
  • В Україні стартувала вакцинація, однак темпи – дуже низькі.