Президент зауважив, що Україна вже має досвід відзначання важливих релігійних свят під час карантину. Попри те, що триває вакцинація, скупчення людей досі становлять загрозу.

Раніше Не плануємо змін, – Степанов розповів, чи посилять карантин на Великдень

Зеленський підкреслив, що розуміє усю важливість святкування Великодня. Проте пандемія корегує плани українців, й на це потрібно зважати.

Впевнений, у всіх нас буде ще багато спільних свят попереду, й ми знову будемо збиратися з родиною та друзями. Але цьогоріч треба бути розважливими,
– закликав він.

Глава держави звернув увагу й на те, що Україні потрібно якнайшвидше підготувати найсучаснішу лабораторію для розробки вакцин та ліків.

Він повідомив, що для цього у державному бюджеті на 2021 рік заклали 100 мільйонів гривень. Тож наразі МОЗ працює над вирішенням цього завдання.

Що сказав Шмигаль

Український прем'єр-міністр зауважив, що держава готується до великодніх свят в умовах пандемії коронавірусу COVID-19.

За його словами, упродовж 12 – 18 квітня по всій Україні захворіло на 14 тисяч менше людей, ніж за попередній тиждень.

Кілька областей у Центрі та на Заході близькі до виходу з червоної зони. Водночас ситуація у Києві залишається складною, пояснив Шмигаль.

Загалом показники щодо завантаженості ліжок у країні покращилися. Крім цього, зменшилася й динаміка зростання кількості хворих.