Ідея президента благородна, адже святиня українського мистецтва нині радше нагадує сховище експонатів, ніж їх експозицію.

Важливо! Переїзд Зеленського: чому проект Офісу досі не затвердили

Для музею розширення – це унікальна можливість нарешті показати всю історію українського мистецтва широкому загалу. Нині ж її бачать лише працівники.

Головний зберігач показав журналістам 24 каналу підвал музею. У кутку – цінність, якій не вистачило місця в експозиції – картина Олександри Екстер "Міст севр" – український авангард.

Картина
Картина "Міст Севр"

Лише у цьому фондосховищі десь тисяча картин. А тому тримати все тут у хронологічному чи авторському порядку дуже складно. Частину картин зберігають просто в шухлядах без рам.

Поруч у кімнатах ще картини, графіка та скульптури, майстерні та бібліотека. Працівники говорять: хотілося б, аби експонати не тільки зберігали з більшою повагою, а й реставрували й виставляли їх. Тому можливій передачі будівлі – дуже раді. Хоча із самим приміщенням досі не знайомі. І не зрозуміло, наскільки великою може бути експозиція та як її розмістять.

Наразі більшість картин просто стоять у підвалі
Наразі більшість картин просто стоять у підвалі

Тим часом музейники та арт-експерти сперечаються про доцільність цього акту благодійності. Одні приємно здивовані таким вчинком. Мовляв, це ще краще, ніж передача музею будівлі Українського дому. Інші ж схиляються до того, що це просто популізм.

Чому Зеленський хоче переїхати з Банкової?

Тому що не бачить сенсу у президентській резиденції. Ще напередодні другого туру президентських виборів Зеленський заявив, що хоче перенести Адміністрацію Президенти з Банкової у Києві на інше місце. За його словами, в європейських країнах старі резиденції використовуються для екскурсій.

Представник команди майбутнього президента екс-міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що перенести АП в інше місце можна досить швидко, бо, за його словами, "переїзд – це радше символ". Він додав, що цей переїзд не створить проблем.

Чи можна дійсно перенести Адміністрацію президента в інше місце – читайте у матеріалі 24 каналу.