Верховна Рада ухвалила проект нового податкового кодексу у першому читанні
Податковий кодекс іде у життя - парламент підтримав запропонований урядом проект в першому читанні.
Документ фіксує ставку податку на доходи громадян на рівні 15%. Прописує пільги для родин, що утримують двоє і більше дітей та скасовує єдиний податок для підприємців, які здають житло в оренду або утримують пункти обміну валют. Для посилення боротьби з ухилянням від сплати податків, пропонують дозволити податковим інспекторам проводити бесіди з фізособами на предмет їхніх доходів.
Олексій Плотніков (народний депутат, Партія регіонів): “Це опосередковані методи роботи податкових органів, вони використовуються в країнах Євросоюзу. Я особливо хочу навести приклад Франції, Італії. Навіть якщо ви дивились французькі фільми на побутовому рівні, ви пам’ятаєте, там завжди присутній податковий інспектор, який ходить до кав`ярень і питає, скільки ви тут кави заварили. Тобто це не є слідчий, це не є представник органів внутрішніх справ, він не формує протокол”.
Опозиція ж каже: такі норми є порушенням прав і свобод громадян. Адже, змусивши робітників свідчити проти роботодавців, влада ризикує збільшити армію безробітних.
Ксенія Ляпіна (народний депутат, НУНС): “Ну якщо держава вважає, що краще мати реальних безробітних, які на кусок хліба не можуть взагалі заробити, або приховану зайнятість, і обирає от саме реальних безробітних, які кусок хліба на мають, ну то я вам хочу сказати, що така держава дуже сильно постраждає від цього. Бо реальні безробітні, які не мають на кусок хліба, підуть воювати за свої права”.
Крім того, кажуть, документ ухвалили з порушенням регламенту.
Сергій Терьохін (народний депутат, БЮТ): “Більшість пішла на відверті підлоги цього документа. Ви знаєте, що всупереч 107 статті про регламент, цей законопроект був поставлений на перше читання, хоча 14 днів відповідно до закону мали право мати суб`єкти законодавчої ініціативи для подання альтернатив”.
Шукати справедливості опозиція вирішила у Феміди. У четвер група нардепів звернулась до Вищого адмінсуду, аби оскаржити рішення Верховної Ради.