Гучні звинувачення сусідів

Ярослав Качинський, відповідаючи на запитання про польсько-німецькі відносини, а саме де ФРН повинна поступитися у взаємних відносинах, зазначив, що німці "повинні поступитися в усьому, що стосується висновків із нашої історії, а особливо – з Другої світової війни".

Варте уваги Смерть Путіна стане лише початком змін: кого Україна не має допустити до трону

Він також заявив, що німці "мають виплатити компенсацію", а також "повинні чесно спокутуватися", а не, за його словами, "половинчасто".

Але я глибоко переконаний, що це також стосується і майбутнього Німеччини, тому що спроба відбудови, хоча й у зовсім інших формах, німецького імперіалізму, якщо триватиме далі, закінчиться ще однією катастрофою для Німеччини і, на жаль, також для Європи,
– наголосив лідер консервативної політсили.

Пошук винних серед "своїх"

На запитання про ситуацію в польській політиці та "що її найбільше отруює", Качинський оцінив, що "найотруйнішим елементом" є "тотальна опозиція". Щоправда уточнив, що не сам факт її існування, а "лише те, що вона набула такого характеру, який сама описала як тотальний", поскаржившись, що опозиція в Польщі "відкидає усі правила, від правил культурної мови до правил, що стосуються національної солідарності".

Важливо Назад в минуле: як Україні уникнути "цифрового" колапсу через війну

І це, мабуть, тільки початок. Лишається сподіватися, що подібний пошук політичних дивідендів не переформатує уяву польських керманичів щодо того, хто насправді є джерелом усіх проблем і хто дійсно становить загрозу для незалежного існування країн регіону та світу.

В іншому випадку замовляти пісні будуть зовсім інші й зовсім недружні до усього навколишнього середовища сили…