Близько 25 претендентів уже подали заявки. Серед них є двоє найголовніших кандидатів. Іранський незалежний оглядач Мазіар Міан сказав 24 Каналу, хто претендує у президенти Ірану та чого очікувати від виборів.

Не пропустіть Зеленський натякнув, що Росія отримує зброю не тільки від Ірану та КНДР

Чому вибори президента Ірану є фарсом

Міан розповів, що найбільші шанси стати президентом Ірану є в Алі Ларіджані та Саїда Джалілі. Вони представники консервативних сил і близькі до верховного лідера Алі Хаменеї, оскільки вихідці з його адміністрації.

Що відомо про Ларіджані та Джалілі

Колишній керівник парламенту Алі Ларіджані був міністром культури, президентом телерадіокомпанії Ісламської Республіки Іран, членом Ради з визначення політичної доцільності.
Екскерівник Вищої ради національної безпеки Саїд Джалілі відомий своєю жорсткою позицією щодо переговорів зі США та іншими країнами Заходу.

В Ірані усі стратегічні рішення ухвалює верховний лідер, а президент лише їх виконує. Відповідно будь-яка фігура, яку оберуть президентом, не зможе жодним чином впливати на зовнішню політику.

Тому і далі відбуватиметься спонсорування терористичних організацій на Близькому Сході, як-от ХАМАС та Хезболла, а також співпраця Ірану з Росією.

На жаль, багато експертів називали попередні президентські вибори "конкурентними". Насправді ж потрібно розуміти, що немає жодної конкуренції. Вона лише між силами, які є частиною режиму – консервативними та реформаторськими,
– зазначив Мазіар Міан.

Загалом усі виконуватимуть волю верховного лідера. Іранцям пропонують обирати президента лише серед "своїх". Кандидати завчасно погоджуються з Алі Хаменеї. Тільки ті, кого він погодив, можуть брати участь у виборах. Це не вибори, а просто фарс.

Що відомо про смерть Ібрагіма Раїсі

  • Іранські ЗМІ 19 травня повідомили, що вертоліт, який перевозив Раїсі, потрапив в аварію. Разом з ним летіли міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амір Абдоллахіан, губернатор провінції Східний Азербайджан та інші офіційні особи.
  • Уранці 20 травня знайшли вертоліт президента Ірану. Він повністю згорів під час аварії. Всі пасажири загинули.
  • В Ірані було оголошено траур та пройшла церемонія похорону, на якій зібралися тисячі іранців. Вона тривала кілька днів і звершилася 23 травня в місті Мешхед, де й поховали Раїсі.