Чинний президент США під час свого виступу відзначив позитивні результати для Демократичної партії, передає 24 канал. Він зауважив, що перемоги республіканців з великою перевагою, яку прогнозували, не сталось.

До речі Вибори у Конгрес США: які результати голосування до Палати представників

Хороший день для демократії

За словами Байдена, вибори були хорошим днем для демократії та Америки. Демократи втратили менше місць у Палаті представників, ніж під час будь-яких інших проміжних виборів за останні 40 років. Байден вірить, що його партія ще має шанс зберегти більшість у Палаті представників.

Крім цього, президент США згадав про повномасштабну агресію Росії. Він переконаний, що двопартійна підтримка України продовжуватиметься, незалежно від результатів виборів.

Реакція Трампа

Натомість колишній президент США Дональд Трамп каже, що результати виборів до Конгресу його розчарували. При цьому він назвав їх "великою особистою перемогою". Також Трамп приписує до своїх заслуг перемоги республіканських кандидатів.

Вибори в США: що відомо

  • 8 листопада у США пройшли проміжні вибори, під час яких переобирали Палату представників і близько третини членів Сенату США. Також голосували за 36 губернаторів штатів і трьох губернаторів територій США, мерів міст та місцевих чиновників.
  • За попередніми даними, у демократів – 48 місць у Сенаті, у республіканців — 49. У Палаті представників демократи вибороли 182 місця, республіканці — 206.

Чи знизиться допомога від США після виборів до Конгресу

Радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк зазначив, що США мають повне право контролювати надання допомоги, яку отримує Україна сьогодні. Водночас якщо США залишаються світовим лідером, вони продовжать підтримувати ЗСУ. Наразі у США триває дискусія щодо того, як витрачати гроші платників податків, що є "нормальним процесом".

Слід зрозуміти, що для США репутаційно важливо, щоб Україна перемогла, тому що Україна – це символ демократії, правил та цінностей, за якими стоять США. Тому абсолютно не буде потреби зменшувати допомогу Україні. Навпаки – буде потреба збільшити цю допомогу, тому що Україна демонструє вкрай ефективне планування військових операцій,
– переконаний Подоляк.

Цікаво – чи похитнуть вибори у США підтримку України: відео