Україна перетворилася на новий символ демократії й боротьби з авторитаризмом, що впливатиме на майбутні рішення у Вашингтоні. Про це 24 каналу розповів радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк.

Зверніть увагу Салліван заявив про перемовини з Росією: експертка пояснила, про що йдеться

Радник керівника ОП зазначив, що у США наразі триває дискусія щодо того, як витрачати гроші платників податків, що є "нормальним процесом".

Слід зрозуміти, що для США репутаційно важливо, щоб Україна перемогла, тому що Україна – це символ демократії, правил та цінностей, за якими стоять США. Тому абсолютно не буде потреби зменшувати допомогу Україні. Навпаки – буде потреба збільшити цю допомогу, тому що Україна демонструє вкрай ефективне планування військових операцій,
– переконаний Подоляк.

За його словами, Україна доводить, що вона може протистояти "такому монстру як Росія" у військовому сенсі.

"Тому вкрай вигідно вкладатись у таку країну. Інша справа – можна збільшувати обсяги контролю й придумувати інші його формати, робити його жорсткішим тощо. Немає сенсу про це говорити, бо це буде рішення США і вони мають повне право контролювати, як ми використовуємо ту допомогу, яку вони нам дають, у тому числі зброю", – додав чиновник.

Читайте також "Республіканці отримають свою частину влади": прогноз Давидюка щодо виборів у США

На його думку, на сьогодні немає жодних ризиків того, що США перестануть бути провідним гравцем світової політики. Тому він переконаний, що "стояти поруч з Україною – це й означає бути лідером", який приймає ключові рішення.

"Україна не сама по собі воює. Україна має отримати всю підтримку, тому що це підтримка всієї демократії як концепції, Росія має програти, тому що вона є символом авторитаризму і дуже агресивної експансії. Україні можуть довіряти і її можуть перевіряти, але принципово, щоб Україна виграла", – резюмував Подоляк.

Вас також може зацікавити – хто перемагає на виборах у США: дивіться відео

Вибори у США: що відомо

  • Упродовж 8 листопада у США відбувалися вибори до двох палат Конгресу. Соціологія перед голосуванням показувала, що демократи можуть втратити більшість у Сенаті, що відіб'ється на підтримці України.
  • Сенатор-республіканець Ренд Пол із Кентуккі, колишній кандидат у президенти, виграв третій термін у Сенаті. У травні він заблокував законопроєкт щодо надання Україні пакету військової допомоги.
  • Водночас екскомандувач американської армії у Європі генерал Бен Ходжес впевнений, що США продовжать підтримувати Україну. Він наголосив, що 70% американців наполягають на продовженні підтримки України.
  • Американський політолог Раміс Юнус запевнив, що США не покинуть Україну, як свого часу вони це зробили з Афганістаном.