Вашингтон і Москва змушені комунікувати, зважаючи на широкий спектр міждержавних питань, що впливають на глобальну безпеку. Про це 24 каналу розповіла засновниця "Ліги антитрасту" Агія Загребельська.

Зверніть увагу Що не так з візитом радника Байдена Саллівана до України: пояснення Піонтковського

"Диявол криється у деталях"

Експертка зазначила, що якщо розглядати заяви Джейка Саллівана про постійні контакти з Кремлем, потрібно розуміти деталі, позаяк слово "перемовини" має "достатньо широке" значення.

Можна сказати, що Україна веде перемовини з Росією, тому що ми обмінюємося полоненими, у нас є "зернова угода" і ми комунікуємо певним чином по Запорізькій АЕС. Але це все були інші перемовини, які мають абсолютно інший сенс, який у них вкладають,
– пояснила засновниця "Ліги антитрасту".

За її словами, заяви Саллівана стосувалися саме такого типу перемовин.

"На сьогодні між США і Росією тривають переговори щодо обміну громадянами та ядерного стримування. Ініціатором цього виступає здебільшого сам Пентагон. Тому що США, як ядерна держава, зобов'язані комунікувати з відповідальними посадовими особами іншої ядерної держави у випадку ризику застосування ядерної зброї", – додала Загребельська.

Читайте також У Байдена відреагували на чутки про "секретні переговори" з Росією

На її думку, також важливо розуміти потрібність перемовин між США та Росією щодо нерозповсюдження ядерної зброї та у питанні змін клімату.

"Неможливо вирішувати кліматичні виклики без залучення, до прикладу, Китаю або Росії, але ці переговори не стосуються жодним чином війни Росії проти України і якогось "умиротворення". Це ті дискусії, які зобов'язані вести", – підкреслила юристка.

Чи варто шукати "зраду" у контактах США з Росією: дивіться відео

"Канали" комунікації повинні бути "відкритими"

Загребельська вказала, що Салліван мав на увазі канали зв'язку, що стосуються глобальних питань, в яких взаємодія є вимушеною.

Ці канали мають залишатись відкритими, тому що це дозволяє не досягати більш негативних результатів, ніж можна досягти, але це ніяк не впливає на нашу війну. Так само як ми ведемо переговори з Росією про обмін полонених. І це ніяк не впливає на військові дії, які ми ведемо,
– підкреслила експертка.

З її слів, доказом цього можуть стати останні рішення Білого дому і Пентагону про відкриття інституціоналізованого командування, присвяченого Україні.

"Командування складатиметься з 300 працівників Пентагону, які займатимуться питанням української армії: як її забезпечити та як її навчити. Очолювати його буде генерал і воно створювалось на багато років. Всі дії Вашингтона є якнайкращим доказом того, що ми не говоримо про "умиротворення", – запевнила Загребельська.

Радимо Вибори у США: чому це важливо для України і як не проґавити історичний шанс

На її переконання, наразі діалог ведеться про те, що Україна має відновити контроль над своїми територіями в кордонах 1991 року.

"Справедливість має бути відновлена, а агресор має бути покараним, щоб стримати всіх інших можливих агресорів від бажання вчинити подібне", – резюмувала засновниця "Ліги антитрасту".

Вас також може зацікавити – чи похитнуть вибори у США підтримку України: дивіться відео

Контакти Вашингтона з Москвою: що відомо