Крім того, він також нагадав, що у нашій країні триває воєнний стан. А в цей період вибори не проводять через конституційні обмеження.

Цікаво У Зеленського прокоментували можливість президентських виборів під час війни

У ЦВК прокоментували, чи будуть вибори у 2024 році

Дубовик зазначив, що наразі ЦВК не отримувала жодної інформації про можливий початок підготування до президентських виборів, що мали відбутися у березні 2024 року. Заступник голови комісії також зазначив, що після того, як Рада схвалить пропозицію Зеленського продовжити воєнний стан на 90 днів, він триватиме щонайменше до лютого 2024 року.

Згідно з чинним законодавством України, будь-які вибори у воєнний час, під час оголошення воєнного стану не проводяться. Тому жодних повідомлень, або жодних якихось речей ЦВК не тільки не отримала, але й не могла отримати,
– зазначив Дубовик.

Він також підкреслив, що ЦВК – незалежний виборний орган, який керується виключно законом. А оскільки наразі немає ні проєкту постанови Верховної Ради, ні будь-яких інших офіційних документів, то і про вибори говорити не слід.

Заступник голови ЦВК розповів, що якби президентські вибори у 2024 були, то за графіком, виборчий процес мав би розпочатися наприкінці грудня 2023 року.

Дубовик сказав, чому повноваження Зеленського продовжать

Сергій Дубовик зазначив, що, згідно з Конституцією, президент України виконує свої повноваження до вступу на посаду новообраного глави держави. Водночас він наголосив, що решта заяв є лише політичними спекуляціями, зокрема, щодо закінчення чи переходу якихось повноважень.

"Закон про воєнний стан чітко визначає, що під час воєнного стану вибори не проводяться. Іншого поки що немає, змін до законодавства немає. Тобто немає підстав, принаймні юридичних, говорити про щось на цей час", – пояснив заступник голови ЦВК.

Таким чином як президент, так і Верховна Рада будуть виконувати свої повноваження до наступних виборів, що чітко закріплюється Конституцією.

Наостанок Дубовик додав, що повноваження місцевого самоврядування вичерпуються лише у 2025 році. Тому поки що зарано говорити про неможливість провести нові місцеві вибори.

Зеленський висловився щодо виборів

  • Володимир Зеленський 6 листопада у своєму вечірньому зверненні відкинув проведення виборів у 2024 році. Зокрема, він наголосив, що наразі всі ресурси треба спрямовувати на посилення України.
  • Він також підкреслив, що наразі вкидати у суспільство тематику виборів "безвідповідально та легковажно". Зеленський очікує від усіх відповідних структур та органів влади конкретних відповідей щодо завдань, які обʼєктивно є перед нашою державою.
  • Наостанок він розповів, що наразі для України час оборони й битви, від якої залежить доля держави й людей. Тому глава держави вважає, що зараз вибори не на часі.