Посол України в Іспанії Сергій Погорельцев розповів, що хоч спершу повідомлялося про лист, вибухівка була в пакунку, значно більшому за лист із документами. А адресувався він особисто йому.

До теми Біля посольства України в Мадриді стався вибух: є поранений

Постраждав працівник посольства

Однак до кінцевого адресата він так і не дійшов, оскільки викликав підозри у секретарки посла. Річ у тім, що:

  • на ньому не було зворотної адреси,
  • він не видавався схожим на пошту на адресу дипломатів.

Вона передала підозрілу "пошту" іншому співробітнику, відповідальному, серед іншого, за охорону посольства.

У пакунку виявилася коробка, тож у коменданта з’явилися підозри, і він сам – щоби нікого не було поруч – вийшов із цією "поштою" на подвір’я перед тим, як її відкрити. А щойно відкрив, почув, що там щось клацнуло, моментально її відкинув, і вже тоді почув вибух,
– розповів Сергій Погорельцев.

Однак попри те, що коробка в момент вибуху не була у руках коменданта, сам вибух пошкодив чоловікові руки. Також він зазнав контузії. На щастя, попри поранення чоловік зміг дійти до медпункту самостійно. Він госпіталізований, йому надається необхідна медична допомога, а життю – нічого не загрожує.


Пакунок із вибухівкою / Фото посольства

Серйозних наслідків вибуху вдалося уникнути завдяки персоналу дипустанови

Сергій Погорельцев підкреслив, що, попри невеликий розмір вибухівки, наслідки могли бути значно серйознішими, якби не обережність його підлеглих.

Я насамперед хочу відзначити співробітників посольства, бо якби не їхні професійні дії, наслідки б були значно серйознішими,
– підкреслив він.

Наразі невідомо, хто міг надіслати вибухівку в посольство України, однак за інформацією ЗМІ, Національний суд взяв на себе розслідування вибуху, а іспанська влада обіцяє докласти усіх зусиль для розслідування. Також свою підтримку висловив й очільник МЗС Іспанії Хосе Мануель Альбарес.

У МЗС України відреагували на вибух

  • На вибух відреагував й міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Він доручив терміново посилити безпеку всіх українських посольств за кордоном.
  • Також міністр звернувся до іспанського колеги з проханням термінового розслідування нападу на українську дипустанову.
  • Окремо міністр закордонних справ підкреслив, що хто б не стояв за організацією вибуху, їм не вдасться залякати українських дипломатів та зупинити роботу щодо протидії російській агресії.

Може зацікавити – Кулеба різко звернувся до НАТО: відео