Про це 24 каналу ексклюзивно розповів секретар РНБО Олексій Данілов. Він каже, що цей аеродром знаходиться за 20 кілометрів від Гомеля, там розташована техніка російських окупантів.

До теми Не схоже на "займання двигуна": активісти опублікували відео спалахів на аеродромі під Гомелем

Секретар РНБО зазначив, що росіяни сьогодні фактично окупували білорусь, там знаходиться багато окупантів, зокрема на аеродромах. Відомо також, що "Зябрівку" білоруси повністю віддали під контроль росіянам.

Він саркастично наголосив, що буває так, що 8 разів чи більше "палають двигуни" на цьому аеродромі.

Але ми до цього не маємо ніякого відношення, це не справа ЗСУ. Можливо, це зробили білоруські партизани чи ще хтось, ми не знаємо, хто це зробив,
– заявив Данілов.

Він додав, що на території росії постійно щось відбувається, зокрема на далекому сході, біля нафти чи газу. "Адже там працювало багато українців. Ми свого часу розвивали нафтогазовий комплекс росії", – пригадав секретар РНБО.

Данілов про спалахи на аеродромі в білорусі та обстріл ЗАЕС: відео


Що відомо про вибухи на аеродромі "Зябрівка"

  • У ніч проти 11 серпня з'явилася інформація про вибухи на аеродромі "Зябрівка" під Гомелем. Впродовж 10 хвилин там зафіксували щонайменше 4 спалахи.
  • Після цього у міноборони білорусі спробували пояснити причину спалахів під Гомелем, заявивши про "займання двигуна". Активісти наголошують, що білоруським військовим поки не вдалося встановити зв'язок вибухів з навчаннями.
  • У Генштабі ЗСУ раніше повідомляли, що аеродром "Забрівка" перебуває під повним контролем російських військових. Окупанти облаштували там свою військову базу.
  • За даними активістів, на аеродромі росія тримає близько 10 одиниць ЗРК С-400 "Тріумф", дві одиниці ЗРПК "Панцир", також присутні "Іскандери". Крім цього, прикопані танки та БМП.

Відео до теми – нові деталі "бавовни" на аеродромі під Гомелем від "Беларускі Гаюн"