Про це розповіли в американському Інституті вивчення війни. За словами експертів, нещодавні удари по російській військовій і транспортній інфраструктурі, ймовірно, знижують впевненість загарбників в безпеці своїх тилових районів.

Буде цікаво Надвечір у Криму знову "бавовна": окупанти запевняють, що в Євпаторії та Севастополі працює ППО

Загарбники бояться ударів ЗСУ по Криму

В ISW розповіли, що повідомлення про українські удари, яке поширили 18 серпня, викликало резонанс у російському інформаційному просторі. Попри це, на думку фахівців, ця інформація є роздутою.

Доступні дані з відкритих джерел свідчать про те, що українські сили 18 серпня не здійснили успішної кінетичної атаки ні на авіабазу "Старий Оскол" у Бєлгороді, ні на авіабазу "Бельбек" у Криму,
– зазначили в ISW.

Окрім цього, геолокаційні кадри показують, що пожежа почалася на полі на південь від "Старого Оскола", а не на самому аеродромі. Водночас на супутникових знімках видно, як російські війська транспортували боєприпаси та військову техніку в ліс неподалік від поля.

Також один з гауляйтерів Запорізької області розповів, що поблизу кримського моста російські засоби протиповітряної оборони спрацювали проти українського безпілотника, а не проти ракети, яка наближалася.

В ISW зауважили, що візуальних доказів пошкодження будь-якої авіабази станом на 19 серпня немає. Зокрема, геолокаційні кадри не показують вибухів або доказів кінетичної активності поблизу авіабази "Бельбек" вночі 18 – 19 серпня.

Це підтверджує твердження, що кадри, які нібито показують вибух, є переробленими та неправильно пов'язаними з авіабазою "Бельбек". Ці неправдиві та перебільшені повідомлення в основному поширювали російські джерела. На думку експертів, це вказує на ріст паніки серед росіян.

Зауважте Західна розвідка вважає військові об'єкти в Бєлгороді законними цілями для ЗСУ, – ЗМІ

росіяни посилюють заходи безпеки в Криму

В Інституті вивчення війни повідомили, що загарбники помітно посилюють заходи безпеки в тимчасово окупованому Криму. Це вказує на висхідне занепокоєння так званої "влади" півострова та цивільних щодо можливих ударів ЗСУ по тилових районах, які раніше вважалися безпечними.

Російська влада встановила в Севастополі блокпости для обшуку українських автомобілів і виявлення диверсантів,
– зазначили експерти.

Окрім цього, деякі російські військові блогери зробили драматичні та песимістичні прогнози щодо наступних вибухів у Криму. Мовляв, українські війська використовували удари по кримському мосту та авіабазі "Бельбек", щоб розвідати готовність російської ППО та зробити оцінку нових атак, зокрема можливості "великого удару".

Водночас в Українському центрі стратегічних комунікацій 19 серпня повідомили, що російські війська не контролюють ситуацію в Криму. Про це свідчить блокування кримського мосту та спрацювання повітряної тривоги в Севастополі вперше з початку повномасштабної війни.

Також там зазначили, що ЗСУ поки не завдали повного удару по кримському мосту. Проте попередні атаки демонструють, що міст не такий безпечний, як росіяни вважали раніше.

Варто подивитися – з Криму в паніці втік "прем'єр" аксьонов: відео