Це не тилова локація і не місце, куди можна приїжджати на відпочинок, як продовжують робити росіяни. Таку думку 24 Каналу висловив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.

Дивіться також Знаю, що там відбувається, – Буданов сказав, чи вірить, що Путін вдарить ядеркою за втрату Криму

Чи справді Україна завдала удару ракетами ATACMS

За словами Коваленка, окупанти начебто навмисно розмістили велику кількість об'єктів російської військової інфраструктури поряд з цивільними. Тому навіть спроби ворожої ППО збити той чи інший засіб ураження можуть мати негативні наслідки. Оскільки хоча б розгінний блок ракети протиповітряної оборони повинен впасти на землю, а це може бути зона якраз-таки біля людей.

Крим – суцільний військовий об'єкт. Це небезпечна зона,
– наголосив Олександр Коваленко.

Наразі немає офіційних доказів, які б підтвердили використання того чи іншого засобу ураження. Це могли бути і ATACMS, і Storm Shadow, і інші ракети. Потрібно дочекатися верифікації, щоб можна було сказати "це розгінний блок від ATACMS", "габарити та контури Storm Shadow" чи "ракета 5V-55 від С-300, якою ворог щось намагався збити".

Якщо припустити, що Сили оборони вдарили ракетами ATACMS вдень по військових об'єктах у Криму, хоча раніше пуски відбувалися винятково вночі, це свідчить про оцінку ризиків. Стало зрозуміло, що результативність застосовування не зменшується від обраного часу в добі.

"Отже, кримська ППО російських окупантів, яка там розташована, значно зменшила свою ефективність протидії таким ударам. Тому вдень чи ніч – це не відіграє якоїсь великої ролі для ефективності ударів з боку Сил оборони України", – констатував військово-політичний оглядач.

Що відомо про "бавовну" у Криму

  • У ніч проти 24 червня в тимчасово окупованому Криму пролунала серія вибухів – в Євпаторії, Заозерному, Донузлаві, Чорноморському та Міжводному. Влучання могло бути в районі військової частини.
  • Кількома годинами раніше на півострові також було гучно. Росіяни збивали ракети просто над пляжами, де відпочивали сотні людей. Окупаційна влада повідомила, що за медичною допомогою звернулися 144 людини: 82 з них госпіталізували – 55 дорослих і 27 дітей.