Внаслідок ракетного удару спалахнула пожежа. Полум'я вдалося приборкати. Розповідаємо, що відомо про удар по об'єкту критичної інфраструктури на Львівщині.

Дивіться також Річниця вторгнення: майор ЗСУ прогнозує провокації Росії в несподіваних місцях

На Львівщині – приліт

Як зазначив глава Львівської ОВА Максим Козицький, ворог атакував об'єкт критичної інфраструктури в області під час повітряної тривоги. Він зауважив, що постраждалих або жертв внаслідок атаки немає. На місці удару спалахнула пожежа, яку вдалося загасити. Високопосадовець пообіцяв, що детальнішу інформацію надасть згодом.

Зауважимо, що про звуки вибухів моніторингові канали повідомляли о 03:40. Але тоді не було зрозуміло достеменно, чи це була робота ППО, чи приліт. Тож ми вирішили зачекати на офіційну інформацію від місцевої влади.

Оскільки у цей час повідомлялося про запуск ракет типу "Калібр", то можна припустити, що об'єкт на Львівщині атакували однією з них. Правда, цього разу нам залишається дочекатися на офіційну інформацію, яка або підтвердить, або спростує наше міркування.

Зранку під час телемарафону речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк пролила світло на атаку "Калібрами". За її словами, окупанти випустили відразу 8 ракет, якими був споряджений ракетоносій в акваторії Чорного моря. Усі 8 ракет вдалося збити силам ППО Південного напрямку: 6 над Миколаївщиною та 2 над Херсонщиною.

Тож наразі залишається відкритим питання, якими саме ракетами атакували Львівщину. Адже це точно не могли бути Х-22, адже дальність їхнього польоту – 400 кілометрів з місця атаки. А це була акваторія Азовського моря.

Сирени пролунали посеред ночі

Зауважимо, що близько 02:36 повітряну тривогу оголосили у низці областей нашої держави. Моніторингові групи повідомляли про атаку з акваторії Азовського, а пізніше – Чорного моря.

Так, близько 03:12 стало відомо про те, що росіяни запустили ракети типу "Калібр". Нагадуємо, що вони можуть дістатися до будь-якого куточка України.

Додамо, що під час повітряної тривоги Максим Козицький попереджав мешканців Львівської області. Їх він попрохав не покидати укриттів доти, поки не буде сигналу про відбій.

До слова, у моніторингових каналах пояснили, чому попри активність стратегічної авіації сирени спочатку лунали лише в низці регіонів. Відомо, що для атаки з Азовського моря використали Ту-22м3. Вони оснащуються надзвуковими ракетами X-22, які практично неможливо перехопити. Але дальність польоту цих ракет – 400 кілометрів від точки запуску. Тож дістати вони могли лише до Центральних регіонів, а також Києва.