Росія здійснила чергову хвилю ракетних ударів у понеділок, 5 грудня, частково знеструмивши українські міста. У цьому матеріалі 24 Канал зібрав усю інформацію, яка відома про ситуацію в енергетиці станом на ранок наступного дня.

Читайте також Під час масованої атаки Повітряні сили збили понад 60 ракет: скільки всього їх запустила Росія

У ДТЕК зазначили, що поки графіки стабілізаційних відключень не діють та застосовані екстренні вимкнення світла. Енергетики закликали жителів столиці набратися терпіння та зберігати спокій.

Ми повернемось до стабілізаційних графіків, щойно ситуація в енергосистемі стабілізується,
– наголосили у ДТЕК.

  • Голова Івано-Франківської ОВА у своєму телеграм-каналі розповів про три черги постачання електрики для споживачів. Однак, за його словами, все ж насамперед забезпечуватимуть струмом об'єкти критичної інфраструктури. Дізнатись, у якій ви черзі та коли у вас не буде світла, можна на сторінці "Прикарпаттяобленерго" за посиланням.
  • Енергетики Волині констатували значний дефіцит електроенергії, проте для стабілізації ситуації також запроваджено графіки стабілізаційних відключень. З ними можна ознайомитись у цьому документі.
  • Очільник Рівненщини констатував, що "Рівнеобленерго" робитиме усе, аби дотримуватись графіків відключення світла, проте від аварійних вимкнень ніхто не застрахований. Також він опублікував посилання на графіки.
  • У Чернівцях також діють графіки відключень світла. Про це сказав глава обласної військової адміністрації регіону.
  • Окрім того, на сторінці "Вінницяобленерго" розповіли про планові відключення та "години знеструмлення" для кожної черги. Переходьте за посиланням.

Дві черги відключень електроенергії на Львівщині

Як зазначає глава Львівської ОВА, в області запровадили дві черги графіка погодинних відключень електроенергії.

Це означає, енергетикам вдалося стабілізувати ситуацію, тому у нашій області залишається чинним графік погодинних відключень електроенергії. Але запровадили дві черги цього графіка,
– сказав він.

Ознайомитись з цими двома чергами відключення електроенергії можна за посиланням. Окрім того, Козицький сказав звернути увагу на білу клітинку в графіку. За його словами, якщо раніше була ймовірність, що у ці години буде відключення електроенергії, то тепер вона вища.

Глава Сумської ОВА Дмитро Живицький запевнив, що в обласному центрі та області будуть застосовані графіки планових відключень – вимкнення будуть у режимі -2/+4 години, однак аварійні ситуації теж можливі. Тобто 2 години світла не буде і 4 – буде. Згодом він повідомив, що додатково можуть бути застосовані аварійні вимкнення.

Це зробили через перевищення поточного споживання електроенергії понад заданий "Укренерго" ліміт,
– написав Живицький.

У Одесі ситуація досі важка та планові відключення не діють. Окрім того, в місті не курсує електротранспорт. Детально ви можете прочитати у цьому матеріалі 24 Каналу.

Як зазначають на сайті ДТЕК Дніпропетровщини, через масовану атаку Росії наразі застосовані екстрені відключення та графіки стабілізаційних відключень поки не діють. Хоча критична інфраструктура заживлена, однак котельні на помпові станції можуть вимикатись. Водночас у вас є можливість самим моніторити ситуацію за посиланням.

Енергетикам потрібен час, щоб відновити систему після чергових ударів росіян. Вони працюють без зупину,
– сказав глава області Валентин Резніченко.

Натомість у Запоріжжі ситуація набагато краща, оскільки діють графіки стабілізаційних погодинних відключень електроенергії. З ними ви можете ознайомитись тут.

Голова Черкаської ОВА Ігор Табунець попередив жителів регіону, що з 12:00 6 грудня в області будуть застосовувати графіки погодинних відключень світла. Години, коли у вас не буде світла, залежить від того, у якій ви черзі:

Нагадаємо, у Повітряних Силах розповіли, чи буде чергова масована ракетна атака на Україну. За словами Юрія Ігната, слід готуватися до всього, адже сьогодні, 6 грудня, День Збройних Сил України.