Причина тривалих відключень – обстріли

Про це розповіла заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук в етері телемарафону, інформує 24 Канал. За її словами, наразі енергетики докладають усіх зусиль, аби відновити енергосистему.

Дивіться також Енергетики показали, як перемикають черги в умовах дії графіків відключень

Були атаковані об'єкти системи передачі електроенергії. Це, своєю чергою, теж вплинуло на загальну ситуацію. На жаль, сьогодні зберігається дефіцит,
– зазначила представниця Міністерства енергетики.

Тривають ремонтні роботи

Вона також пояснила, що наразі триває ремонтна кампанія. Мова про технічне обслуговування генерувальних потужностей, які слід підготувати до роботи в осінньо-зимовий період.

Гринчук наголосила, що це необхідність, аби зробити зимовий період комфортнішим. Мовляв, зараз відключення є менш відчутними для українців. Відтак, енергетики можуть максимального відновити енергосистему після атак.

"Ми повинні розуміти, що в холодний період може бути набагато гірше. Ситуація стане кращою, коли завершимо всі технічні роботи, технічне обслуговування. Зокрема, на атомних станціях, бо атомна генерація забезпечує більше половини наших потреб", – пояснила Світлана Гринчук.

До теми У найближчі 6 – 8 тижнів ситуація зі світлом буде складною, – Yasno

Коли ситуація покращиться

Водночас представниця міністерства прогнозує, що вже найближчим часом ситуація покращиться за умови, якщо не буде нових обстрілів.