Про це під час телемарафону розповів виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук. Він зазначив, що мешканці столиці довше залишатимуться без світла.

Читайте також Відключення світла в Україні 28 жовтня: графіки по містах та областях

Електроенергії не буде по 6 годин

За його словами, у Києві будуть оновлені графіки відсутності електропостачання. Згідно з ними, без світла мешканці столиці сидітимуть не по 4 години, а по 6.

Я думаю, що за день – два ми зможемо показати графіки, вони не будуть приємними,
– підкреслив він.

Експерт зазначив, що фахівці прикладатимуть максимум зусиль, щоб відключення електроенергії не тривали дуже довго. Власне, на обіцяні 6 годин. У такому разі слід бути готовими до іншого. Мовиться про те, що зникатиме світло частіше, але на коротший проміжок часу. Але і тут є одне "але".

Але, за словами Сахарука, далеко не всі будинки вимикаються з пункту управління. Для їхнього знеструмлення має бути командир бригади. Тож можуть спостерігатися проблеми з відімкненням світла згідно з графіком.

Крім того, він назвав споруди, які взагалі не можна знеструмлювати. Мовиться про об'єкти, які підтримують зв'язок, склади зі зберігання вакцин, сервери провайдерів тощо.

Тому всі будинки вимкнути неможливо, адже не буде зв'язку, води, тепла, не працюватиме телебачення. Але зменшити кількість будинків, що залишаються недоторканними, ми намагаємося,
– зазначив він.

У Києві – екстрені відключення світла

Зранку 28 жовтня у ДТЕК повідомили про екстрені відключення світла для мешканців столиці. Їхньою причиною стали значні пошкодження та дисбаланс в енергосистемі.

Тож до мешканців вкотре звернулися з проханням заощадливіше споживати електроенергію. Їх закликали вмикати енергомісткі прилади по черзі, максимально знизити споживання світла зранку з 06:00 по 11:00, а також у вечірню пору – з 17:00 по 23:00.

Нагадаємо, що вночі 27 жовтня ворог вкотре атакував кілька критично важливих об'єктів енергетичної інфраструктури. Так, у Києві й області виник дефіцит потужності. Він становив 30% загального обсягу споживання, зазначили у ДТЕК.

Варте уваги – у Києві проводять жорсткі відключення світла: дивіться відео