Через це зменшився й дефіцит потужності, проте він досі залишається суттєвим. Детальніше про ситуацію з електроенергією в країні – читайте в матеріалі 24 Каналу.

Читайте також Відключення світла в Україні 2 лютого: графіки та перелік міст

Енергосистема покриває близько 80% потреб споживачів

Російські масовані ракетні атаки по енергооб'єктах спричинили значний дефіцит в енергосистемі. Наразі генерувальних потужностей достатньо, аби покрити потреби 80% усіх споживачів.

Найскладніша ситуація зі світлом все ще в Одеській області, там діють екстрені відключення. На решті підконтрольних Україні територіях тривають графікові знеструмлення.

Що ще відбувається в українській енергомережі

  • Укренерго збільшило ліміти споживання у зв'язку зі скороченням дефіциту.
  • Перевищення лімітів станом на 11:00 2 лютого ніде не зафіксовано.
  • На двох підстанціях у східному та центральному регіонах країни завершили ремонт трансформаторного обладнання, яке пошкодили окупанти минулої весни.

До теми В одній з областей скасували денні графіки відключень світла: як це можливо

Скільки ще триватимуть відключення

  • Окупанти спричинили серйозні руйнування в енергосистемі країни. Експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук зазначає, що енергетики успішно ремонтують об'єкти, які пошкодив ворог.
  • За словами експерта, зараз в Україні бачимо умовне покращення – аварійних та екстрених відключень суттєво поменшало, а дефіцит трохи зменшився. Якщо надалі не буде значних влучань росіян в енергооб'єкти, то "глобальне" відновлення займе до року – півтора часу.
  • Якщо така динаміка продовжиться, то вже влітку відключень поменшає. Споживачів обмежуватимуть лише в години піків.