Про це розповів голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький. Однак, за його словами, це триватиме недовго.

Дивіться також Ввечері обмеження зростуть: як завтра діятимуть графіки відключення світла

Через спеку в Україні збільшать обсяг обмежень електроенергії

В усіх областях ситуація буде приблизно однакова, оскільки зараз методика відключень, яка була змінена декілька тижнів тому, передбачає, аби по всій країні була рівна кількість груп споживачів, яких вимикають,
– наголосив Кудрицький.

Як пояснив посадовець, наразі фіксується аномальна спека, і не тільки Україна стикається з викликами в енергетичній сфері, але й по суті вся південна Європа потерпає через вкрай високі показники температур.

Кудрицький наголосив, що європейська енергосистема також працює близько до межі своїх можливостей, з погляду виробництва електроенергії це відображається і на цінах на європейських ринках.

В Україні звичайно основна причина відключень полягає у тому, що величезна кількість генерації електроенергії є недоступною через обстріли росіян. І на жаль, вони поки що не припиняються.

"Коли спека спаде, ми очікуємо, що це буде відбуватися ближче до 20-х чисел липня, і також буде невдовзі збільшення доступної нам генерації в енергосистемі, ситуація почне покращуватися", – пояснив він.

До слова, вже у вересні-жовтні Україна має шанси уникнути відключень світла. Однак це можливо лише за відсутності масованих обстрілів енергетики.