В Енергоатомі повідомили, що найближчими днями відключення світла стануть довшими. Це пов'язано з тим, що один з енергоблоків-тисячників АЕС виведуть в ремонт.

Дивіться також По всій Україні діють графіки відключень світла: яка ситуація в енергосистемі 13 червня

Для чого проводять ремонтні роботи

Ремонтні роботи проводять для того, щоб АЕС повноцінно працювали з початком опалювального сезону.

У компанії зазначили, що безпечна та ефективна експлуатація ядерних реакторів вітчизняних АЕС потребує щорічного проведення планово-попереджувальних ремонтів. Зокрема, мовиться про перевантаження ядерного палива та обов'язкові регламентні роботи.

Як правило, такі ремонти проводять в теплу пору року, щоб максимально використати потужність атомної генерації під час осінньо-зимового періоду,
– зазначили в Енергоатомі.

Цього року ремонти проводять на 9 енергоблоках Рівненська АЕС, Південноукраїнський енергокомплекс та Хмельницька АЕС. На Запорізькій атомній електростанції планово-попереджувальні ремонти з моменту її окупації не проводять.

Найгірший сценарій щодо відключень для України взимку

  • Журналісти BBC припустили, як Україна може пройти зиму 2024/2025. Їхній прогноз базується на даних ДТЕК і досить похмурий. Проте слід розуміти, що це тільки один із варіантів, як будуть розгортатися події. Нині ніхто не може сказати, що за пів року все буде саме так, як описано.
  • Журналісти пояснили: теплові та гідроелектростанції важко і дорого ремонтувати, а дефіцит електроенергії не завжди можна покрити імпортом з Європи. І навели слова керівниці пресслужби НАК "Укренерго" Марії Цатурян.
  • А речник Головного управління ДСНС у Сумській області Олег Стрілка звернув увагу на те, що часто люди вмикають одразу всі електроприлади, щойно дали світло. Через це стаються пожежі, а відтак і немає світла протягом багатьох годин. ДСНС рятувала дітей та людей похилого віку із задимлених будинків протягом останнього місяця.