Європі слід домовитися про спільну стратегію повернення до свободи пересування. Таку заяву зробив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас, повідомляє Bild.

Актуально Коли в Італії відкриють Колізей та Помпеї: назвали місяць

Європейські перегони щодо того, хто першим знову дозволить туристичні поїздки, ведуть до неприйнятних ризиків,
– наголосив дипломат.

Маас вважає, що Європі потрібні спільні критерії для повернення до свободи пересування – "якомога швидше, але настільки відповідально, наскільки це необхідно".

Що про це думають у Єврокомісії

Глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн порадила громадянам європейських країн не робити бронювання для літніх відпусток. В ЄС не беруться прогнозувати, коли пандемія коронавірусу завершиться.

Що відомо про відкриття кордонів Євросоюзу

  • Через пандемію коронавірусу Європейський Союз може залишити кордони закритими до вересня 2020 року. Таку думку висловив президент Франції Еммануель Макрон.
  • Французький лідер пояснив, що ситуація ще далека від стабілізації. Як приклад він навів США, де пік поширення інфекції тільки очікується. Водночас у країнах Азії не виключають появи другої хвилі епідемії.
  • Раніше французький президент заявляв, що якщо країни ЄС не проявлять солідарності в боротьбі з коронавірусом, то епідемія може зруйнувати Шенгенську зону.
  • Водночас прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс закликав Єврокомісію розробити план відновлення поїздок "якомога швидше".