Не так давно з'явився законопроєкт №9672, що пропонує змінити статтю 23 закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та скасувати відстрочку для деяких студентів. А після цього у Верховній Раді зареєстрували альтернативний законопроєкт №9672-2.

До теми Студенти скаржаться, що їм відмовляють у відстрочці: у ТЦК роз'яснили ситуацію

Що пропонує цей законопроєкт

Новий проєкт закону пропонує прибрати 30-річний вік з переліку умов ненадання відстрочки від мобілізації. У разі його ухвалення призову на військову службу під час мобілізації не підлягатимуть здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами та вперше здобувають наступний рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий. Також відстрочку отримуватимуть аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формою.

Крім цього автори законопроєкту пропонують надати відстрочку тим, хто здобуває вищу освіту за денною або дуальною формами навчання за спеціальностями, яким надається особлива підтримка, незалежно від наявності здобутого раніше рівня освіти. Мовиться про дефіцитні спеціальності, що потрібні для відбудови економіки України. Їхній перелік у разі ухвалення документа визначатиме МОЗ.

Інші новини про мобілізацію студентів

  • Нещодавно юрист у питаннях армії Олександр Золотухін у коментарі 24 Каналу пояснив, що відстрочку можуть скасувати для тих студентів старше 30 років, які здобувають непослідовну вищу освіту. За його словами, мовиться про чоловіків, які знову йдуть вчитися у коледж чи ліцей або намагаються ще раз здобути бакалавра замість отримання наступного рівня освіти.
  • Раніше голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак запропонував, щоб Генштаб ухвалював рішення щодо скасування відстрочки для студентів, які здобувають непослідовну другу вищу освіту. Він пояснив, що комітет натомість не наполягатиме на такому рішенні та не пропонуватиме відповідних законопроєктів.
  • Нагадаємо, правозахисники нагадали студентам, що відстрочка діє під час навчання. Якщо військовозобов'язаний отримає повістку у період після завершення навчання та перед вступом на магістратуру, аспірантуру чи докторантуру, то його можуть мобілізувати.