В ефірі 24 Каналу народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки Федір Веніславський сказав, настільки масовим в Україні стало навчання у вишах чоловіків зрілого віку та яка імовірність того, що відстрочку від мобілізації для студентів скасують.

Дивіться також Мобілізація в Україні: хто може отримати відстрочку за сімейними обставинами

"На жаль, є факти зловживання. Я не можу сказати, що вони мають поодинокий характер", – зазначив Веніславський.

Настільки в Україні збільшилася кількість студентів зрілого віку: дивіться відео

Будуть нововведення

На початку вересня 2023 року Федір Веніславський зареєстрував законопроєкт, який передбачає скасування відстрочки від призову для студентів з 30-річного віку, які отримують ще одну освіту. Відповідно мобілізовувати не можна буде лише студентів до 30 років, які здобувають чи підвищують рівень освіти.

У комітеті законопроєкт поки що не розглядали, тому я наразі не можу сказати, коли ця ініціатива буде предметом розгляду парламенту. Однак дискусії ідуть. Міністерство освіти та науки також приєдналося до цього процесу. З метою уникнення зловживань у цьому напрямку будуть вжиті нововведення,
– додав народний депутат.

За даними Міністерства освіти та науки, від початку повномасштабного вторгнення в Україні практично вдвічі збільшилася кількість осіб, які у зрілому віці почали здобувати освіту на денній або дуальній формі навчання. Близько 50 – 60 тисяч осіб скористалися правом передбаченим законом про відстрочку від призову.

Дуальна форма здобуття освіти – це спосіб навчання, за яким теоретичний матеріал опановується з педагогом, а практичні заняття проходять на виробництві.

Мобілізація в Україні: останні новини

  • За словами нардепа Сергія Рахманіна, скасування відстрочки для здобувачів другої вищої освіти суттєво не вплине на мобілізаційний ресурс.
  • В Україні з'явилася ініціатива притягнення до відповідальності військовозобов'язаних, які після 24 лютого незаконно виїхали з України. Такі особи повинні будуть сплатити штраф у розмірі приблизно 25 тисяч гривень за кожен місяць. Втім, на думку члена Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки Федора Веніславського, така ініціатива досить дискусійна.
  • В Україні скорочують термін проходження військово-лікарських комісій.