Подібні кроки російського президента схожі на один із векторів підготовки до зустрічі з американським главою. Таку думку висловив Олександр Мусієнко – керівник Центру військово-правових досліджень.

Детальніше Путін хоче вийти із договору про відкрите небо: літатиме, де заманеться

За його словами, Байден уже анонсував, що Сполучені Штати готові до переговорів щодо нових угод із Росією і, можливо, з Китаєм. Мовиться про нерозповсюдження ракет середнього й малого радіуса дії. Крім того, і про ведення й контроль ядерної зброї.

"В принципі, зараз діалог про повернення до цього питання можуть поновити. Можливо, говоритимуть також і про відкрите небо й підписання нових угод", – вважає Мусієнко.

Тому Росія і запровадила це в межах підготовки до цієї зустрічі. Путіну не дуже зручно говорити про те, що мовитиметься тільки про окупований Крим чи Донбас, для нього це невигідні теми,
– додав він.

Керівник Центру військово-правових досліджень також пояснив, що так Путін намагається формувати порядок денний. Усе для того, щоби під час того, як він звітуватиме про перемовини не проговоритися про Україну.

Мусієнко про вихід Росії із договору про відкрите небо: дивіться відео 24 каналу

Що відомо про договір про відкрите небо

  • Розглянути денонсацію Росією договору про відкрите небо планують 11 травня.
  • Ця угода працює майже 30 років. Вона дає право учасникам договору здійснювати обльоти територій один одного для спостереження за військовою діяльністю.
  • За словами голови Держдуми В'ячеслава Володіна, рішення Росії вийти з договору про відкрите небо пов'язане з тим, що із цієї угоди вийшли США.