Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів, що у відповідь на ядерні погрози Путіна, Захід перейшов від абстрактних попереджень до опису конкретних наслідків.

До теми Перед тим, як напасти на Україну Росія обговорювала ядерний удар по Німеччині, – WELT

Як захід змінив риторику попереджень до Росії

Він пригадав, що ще до початку повномасштабного вторгнення Україна вказувала міжнародним партнерам на те, що їхні попередження Росії є надто абстрактними. Міністр зауважив, що Путін сприймав це лиш як запрошення, тому що диктатор розуміє тільки мову сили".

І коли Росія вкинула дезінформацію про "брудну бомбу", відбулося дуже багато розмов у президента й мене з міжнародними партнерами. І дуже важливо, що партнери казали: ми довели до Російської Федерації, що буде, якщо вони вдадуться до застосування ядерної зброї. І ми зробили це мовою, яку розуміє президент Путін,
– розповів Дмитро Кулеба.

Тож, за словами Кулеби, від абстрактних погроз Захід перейшов до конкретизації наслідків, до яких Росія не може підготуватися, щоб запобігти їхньому впливу. Він розповів, що ця зміна підходу стала важливою в контексті ядерного стримування.

Це свідчить про те, що Захід дуже серйозно сприймає цю загрозу. Водночас Росія продовжує нагнітати, вони розпочали ядерні навчання "Гром", але зараз ситуація принципово інша. У нас нема підстав говорити, що Росія просто зараз готується завдати ядерного удару. Та вони, безумовно, нагнітають цю тему, розкручують певну логіку подій,
– сказав міністр.

Європа хоче наростити ядерний потенціал

До теми – Байден відреагував на ядерні погрози Путіна: дивіться відео