The Washington Post з посиланням на "злиті дані" Пентагону написав, що Китай погодився надати летальну допомогу Росії. Правдивість інформації прокоментував секретар РНБО Олексій Данілов.

Дивіться також Перемоги не буде ні у 2024-му, ні потім: у WP проаналізували "злив" зрадофільських "документів"

За його словами, українська сторона поки не бачить ознак наявності на фронті зброї, виробленої в Китаї. Він пригадав, який інформаційний шум був тоді, коли Росія почала використовувати іранські дрони-камікадзе.

Якби вона тут з'явилася, ви пам'ятаєте, коли з'явилися іранські ударні безпілотники, ми одразу про це зробили заяву. Ми їх розібрали, як кажуть, по кісточках, і навіть дані тих країн, компоненти яких там були використані. Ми до них звернемося офіційно, з питанням, чому так сталося і це треба обов'язково припинити. Китайського озброєння ми зараз на нашому фронті не бачимо,
– зазначив секретар РНБО.

"Позиція Китаю – нейтральна"

Данілов також наголосив, якщо китайська зброя все ж буде на озброєнні в російських окупантів, Україна одразу проінформує про це світову спільноту.

Виходячи з глобальних питань Китаю, ми не бачимо, для чого він має зараз постачати зброю Росії. Позиція Китаю нейтральна – вони не підтримують не одну, ні іншу сторону,
– додав Данілов.

Секретар також зауважив, що вперше китайська дипломатія вийшла у публічний простір щодо війни в Україні з пропозицією 12 пунктів щодо її завершення.

"Вони це називають дещо по-іншому. І це перше питання, чому ми не можемо це остаточно приймати. Там є речі, які можемо приймати, коли йдеться про територіальну цілісність, про ООН. Це, звісно, для нас корисно. Але є пункти, які є доволі сумнівними", – зазначив Данілов.

Як на звинувачення реагує Китай

У Пекіні засудили звинувачення США у спробах постачати Росії летальну зброю. Ба більше, там наголосили на тому, що Вашингтон сам вливає величезну кількість озброєння у війну.

Однак, забули про принципову різницю: Україна отримує її для захисту, а от Росія – для нападу та знищення мирного населення.