Попри брехливість наведених у "звіті" даних, видання проаналізувало інформацію, що була в ньому.

Дивіться також "Злиті" документи про український контрнаступ: що відомо про російський фейк та як реагує Київ

Так, згідно зі "злитим документом", війна, швидше за все, не закінчиться скоро, а буде затяжною. В аналізі роблять висновок, що навіть якщо Україна поверне собі "значні" території і завдасть "нестійких втрат російським військам", що, на думку американської розвідки, є малоймовірним результатом, здобутки країни не призведуть до мирних переговорів.

Переговори про припинення конфлікту є малоймовірними протягом 2023 року в усіх розглянутих сценаріях,
– мовиться в документі.

Крім того, автори статті пишуть, що війна між Україною та Росією не закінчиться у до 2024 року. Ба більше, жодна зі сторін не здобуде перемоги, але обидві відмовляться вести переговори про припинення конфлікту. Ця інформація є безпідставною і малоймовірною, адже чимало реальних аналітиків та навіть міністр оборони України говорять про те, що ситуація як на фронті, так і в Росії різко зміниться з початком українського контрнаступу.

Що у "звіті" мовиться про втрати сторін

Як пише видання Reuters, Росія, згідно з оцінкою, зібраною Розвідувальним управлінням Міністерства оборони США, зазнала 189 500 – 223 000 загальних втрат, серед яких:

  • 35 500 – 43 000 вбитими,
  • 154 000 – 180 000 пораненими.

Натомість Україна нібито зазнала 124 500 – 131 000 загальних втрат, зокрема:

  • 15 500 – 17 500 убитими,
  • 109 000 – 113 500 пораненими.

Зауважимо, Генштаб ЗСУ наводить інші дані щодо втрат ворога. Станом на 13 квітня, Збройні Сили ліквідували вже 180 590 окупантів. Мовиться саме про вбитих, а не поранених загарбників.

Додамо, що українська влада знає про свої втрати, але не повідомлятиме про них до завершення війни. Однак ще у листопаді 2022 року президент Володимир Зеленський заявив, що втрати ворога у декілька разів перевищують втрати української армії.

Зеленський зазначив, що не може назвати точні цифри, однак є "дуже суттєва різниця". Президент додав, що Росія використовує своїх солдатів як "гарматне м'ясо", тому вона і має значні втрати.

Що відомо про "злив" даних щодо контрнаступу ЗСУ: головне

Днями американське видання The New York Times опублікувало матеріал, у якому мовиться, що в мережу потрапили військові документи НАТО та США. У них начебто є "дані" про контрнаступ ЗСУ. Більшість інформації, яка наведена в цих "документах", є відвертою вигадкою.

Співзасновник DeepState Роман Погорілий також наголосив, що є деякі деталі, які свідчать про те, що це – фейк від російської пропаганди. За його словами, документи про начебто "злитий план контрнаступу" має дані, які не збігаються із реальністю.

Позиція України

  • Одним з перших прокоментував цей інцидент радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк. Він переконаний, що ця інформація є ніяким не "зливом" чи "витоком", а блефом та пилом в очі, що наводить російська розвідка.
  • Речник Головного управління розвідки Андрій Юсов пояснив, що мотиви для цього інформаційного вкиду безумовно у Кремля були. Він переконаний, що зараз ворог робить усе, аби не тільки не дати українським воїнам піти в контрнаступ.

Як пише видання Politico, Україні засмучені витоком США щодо оцінки контрнаступу, де йдеться про те, що Україні вдасться отримати "скромні територіальні здобутки". Українські посадовці вважають, що США вкотре недооцінюють можливості ЗСУ.

Зокрема, високопосадовці України розповіли журналістам, що засмучені витоком "цілком таємної" лютневої оцінки, яка свідчить про те, що Україна отримає лише "скромні територіальні здобутки" від запланованого контрнаступу. Київ заявляє, що документ свідчить про те, що США вкотре недооцінюють можливості Збройних Сил України.