Як повідомляє прес-служба прокуратури міста Києва, їх підозрюють в захопленні в заручники та викраденні старшого лейтенанта збройних сил України Надії Савченко.

Під час досудового розслідування встановлено, що підозрюваний 50-річний Ігор Плотницький на початку травня 2014 року за підтримки екс-лідера терористичної організації “ЛНР” Валерія Болотова створив та очолив незаконне збройне формування “Зоря”. Згодом терориста оголосили “міністром оборони ЛНР”,
- йдеться в повідомленні.

Читайте також: Фейгін повідомив, що експертиза Савченко завершена

Згідно з повідомленням, 17 червня Плотницький разом зі своїм поплічником-росіянином Поповим та іншими бойовиками здійснили озброєний напад на військовослужбовців 24-го батальйону територіальної оборони “Айдар” Збройних сил України. Під час протистояння терористам вдалося захопити в полон військовослужбовця Надію Савченко. Її злочинці вивезли до Луганська та тримали у будівлі обласного військового комісаріату.

Декілька днів терористи допитували полонену. Втім, як вже відомо з відео, викладеного в мережі YouTube, всі їх спроби виявилися марними. Надія продемонструвала дивовижну мужність та незламність. Пізно ввечері 23 червня, з озброєним супроводженням, у вантажному автомобілі “Газель” Надію Савченко було вивезено з України,
- зазначили в прокуратурі.

Ігоря Плотницького та Олександра Попова обвинувачують у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2 ст. 258 (терористичний акт) та ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування.

Нагадаємо, суд залишив Савченко під вартою до лютого 2015 року.

Адвокати Надії Савченко вимагатимуть допитати одного з лідерів терористів ЛНР Ігоря Плотницького, якого українська льотчиця впізнала як одного з викрадачів.

В.о. керівника управління Слідчого комітету Росії Олександр Дриманов заявив, що слідство зібрало достатньо доказів провини Надії Савченко у причетності до вбивства двох журналістів ВГТРК, загиблих у червні під час бойових дій на сході України.

Як відомо, Савченко брала участь в Антитерористичній операції як доброволець і потрапила в полон до сепаратистів на Луганщині. У липні стало відомо, що її затримали російські силовики.

В Росії Савченко обвинувачують в причетності до вбивства російських журналістів. За клопотанням слідства судом щодо Савченко обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту.