Віктор Янукович відзначив 100 днів на посаді Президента

6 червня 2010, 13:40

Каже, встиг чимало. Зокрема, вже підготовлений фундамент для майбутніх реформ в країні.

Під час їх реалізації Президент обіцяє не забувати радитись з народом.

Віктор Янукович (Президент України): “Заперечувати чи намагатись не рахуватись з точкою зору українського народу - не можливо. Переконаний, що в основі будь-яких рішень чи влади, чи опозиції повинна завжди бути точка зору українського народу”.

Прислухатись до народу Віктор Янукович мав змогу у той же день. Хоча більшості охочих через суд заборонили висловити свою думку Президенту, нечисленна купка незгодних з його політикою все ж зібралася під палацом “Україна”, в якому проходили урочистості. Президент вирішив цю частину народу не слухати і виголошував звернення до нього відгородившись кількома кордонами міліції. Народ не зрозумів.

Сергій Мітрофанський (активіст міжнародного руху "Спротив"): “Ми відповідно до закону подали повідомлення про те, що буде проходити мирний захід. Написали маршрут, маршрут у нас ішов до Європейської площі. Ніякого рішення суду ..., а тільки суд може обмежити наші дії”.

Більше пощастило тим, хто прийшов з правильними прапорами. Їх міліція зустрічала привітно, заздалегідь звільнивши місце на площі від опозиції.

Тетяна (учасниця мітингу): “Прийшли за покликом серця. Тому що ми за нашого Президента. Ми підтримуємо його програму реформ. Так! Ми прийшли майже всім будинком”.

Тим часом, Віктор Янукович розповідав тим, кого зібрав у залі про важливість свободи як такої, та свободи слова зокрема, в Україні, яку він зібрався будувати.

Віктор Янукович (Президент України): “Будувати сам дім, в якому будуть вікна, а вікна - це свобода слова і інформації. Тому я бажаю, щоб ці вікна були чистими і прозорими”.

Вислухавши Президента, епатажні дівчата з руху FEMEN вирішили відобразити слова та дії нової влади стосовно свободи слова у художніх формах.

Олександра Шевченко (куратор акції): “Ми закликаємо всіх, щоб підтримали нас, набралися сміливості та давали чіткий опір керівництву нашої держави, якщо буде будь-який тиск на пресу або громадянські рухи”.

А поки активна молодь протестує, зрілі мужі аналізують дані соцопитувань і намагаються зрозуміти, що ж зрештою відбувається в країні. Один здобуток влади вже зафіксували - обіцяна стабільність таки є. І дослідження говорять, що 65% українців це підтримують.

Володимир Фесенко (директор Інституту ім.Горшеніна): “Українське суспільство втомилося від політичних конфліктів. І стабілізація політичної ситуації була позитивно оцінена не лише прихильниками Президента Януковича”.

Віталій Бала (директор Агентства моделювання ситуацій): “Президент і його команда, в крайньому випадку, зараз мають всі шанси, щоб залишитися в підручниках історії або як розділ, або одним лише реченням. Тобто, як кажуть, на сьогоднішній день все в їхніх руках”.

При цьому зазначають, найбільший здобуток перших 100 днів - це швидка концентрація влади в одних руках. В Україні до цього не звикли, тай навряд чи захочуть звикати.

Ігор Жданов (президент аналітичного центру "Відкрита політика"): “По-перше, один із таких серйозних наслідків політичних, які змінюють, практично, політичну систему в Україні те, що де-факто Україна за ці 100 днів президентства Віктора Януковича стрімко трансформувалася із парламентсько-президентської в президентську республіку. Це відбулося де-факто, без внесення змін до Конституції”.

Ірина Бекешкіна (науковий керівник Фонду "Демократичні ініціативи"): “Експерти зазначили, що тим самим закріплюється практика волюнтаристського прийняття владою стратегічних рішень без урахування думки суспільства. І це було дуже несподівано для суспільства, як кажуть, як хтось вискочив із конопель”.

В народі сентенціями соціологів та політологів поки не дуже переймаються. У кожного своє життя та свої проблеми.

Світлана: “Поки мене все влаштовує. Принаймні краще, ніж при Юлії Тимошенко”.

Валентина: “Хай пердивиться, дасть вказівку, щоб ліки дешевші були – єдине прохання. Слава Богу, ми задоволені ним – і чоловік, і я, і багато хто”.

Олена: “Які в мене можуть бути питання? Ніяких. Пенсію не підняв, що обіцяв - не зробив. Та”.

Таїсія: “Ні, я від нього нічого не чекала. Тому я не дуже розчарована, бо я знала, що він все бреше”.

Можливість дати оцінку чинному Президенту вирішила не витрачати і Юлія Тимошенко. Чи не синхронно з самим Януковичем, вона розповідала про його президентство. Здебільшого критикувала, а також була змушена визнати - стабілізувати владу в країні йому вдалося.

Юлія Тимошенко (лідер БЮТ): “Янукович не бере курс ні на який Європейський союз, ні на який Китай. Він бере курс на Гондурас десь там, я думаю, що, чесно кажучи, говорити про курс Януковича взагалі недоцільно. І мені здається, що все, що робить Янукович - це не курс, а просто підготовка до нового перерозподілу власності в Україні завдяки добре організованій системі влади”.

За планами Президента, якщо Україна і має перетворитися на Гондурас, то такий, щоб входив до 20-ти найбільших економік світу. Аби досягти цієї амбітної мети, за словами експертів, закручувати гайки все одно доведеться, бо по іншому радикальні реформи в жодній країні не робилися. Головне, щоб відклавши гайкового ключа, руки у влади дійшли і власне до реформ.