Що саме вилучили у Медведчука, детально розповів начальник Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції Україні Андрій Рубель.

Зверніть увагу Як Кремль і Медведчук створили схему поширення російських фейків у Європі та чим це загрожує

Що саме вилучили в Медведчука

Голова ДСР зазначив, що є окремий фокус на збереження культурної спадщини. Адже після 2014 року багато чого було захоплене, знищене, викрадене. За цей час було три масштабних кейси, про які зараз можна говорити.

Унікальна прикраса III століття, колекція старожитностей, картини з колекції Медведчука — усі ці твори мистецтва вилучили співробітники ДСР спільно з колегами,
– розповів Андрій Рубель.

Додав, що колекцію старожитностей на мільйони доларів (понад 6000 предметів) вилучили в учасника угруповання, причетного до фінансування псевдореспубліки.

Серед них — рідкісний меч Гунів, який спеціалісти датують в межах 360/380 – 410/420 років,
– наголосив начальник ДСР.

Також вилучили 264 картини з помешкань Медведчука. Цікаво, що 112 з них мають культурну цінність. Зокрема, це твори Труша, Ерделлі та Глущенко.

Дивіться також Кремль хотів представити Медведчука як "главу уряду" замість "нелегітимного Зеленського", – WP

Картини, вилучені в Медведчука / Фото Нацполіції

"Вартість вилучених артефактів та художніх творів — мільйони доларів. Проте, головне — не їхня вартість, а те, що надбання нації повертають державі з приватних колекцій бандитів", – підкреслив Рубель.

112 вилучених картин поповнять музейні фонди

  • Раніше, 24 травня, у поліції повідомили, що захистили культурну спадщину України. 112 вилучених картин Медведчука поповнять музейні фонди.
  • За рішенням суду 264 картини передали на реалізацію до агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).
  • "Есперти-мистецтвознавці Національного художнього музею України, провівши дослідження, визнали 112 картин такими, які мають культурну цінність", – наголосили в поліції.
  • Додали, що більшість картин відноситься до Закарпатської художньої школи. Автори творів – відомі українські митці XX століття, зокрема, Адальберт Ерделі, Іван Труш, Микола Глущенко.