Про це 24 Каналу розповів найбільший іноземний інвестор Росії до 2005 року Вільям Браудер, зауваживши, що Захід ввів низку санкцій, які виявилися особливо болючими для Путіна.

Дивіться також "Мирний план" Сі – Путіна: чому знову заговорили про "корейський сценарій" щодо України

Насамперед це було "замороження" резервів російського центробанку. Сюди ж належить і "замороження" активів олігархів країни-агресорки. Не варто забувати і про заборону роботи російських банків та інших компаній на міжнародних ринках. Також важливим був вихід багатьох міжнародних компаній з російського ринку. Все це завдало труднощів Росії.

Потрібно ввести ще одну санкцію

Як наголосив Браудер, все ще є одна важлива санкція, яку варто було б ввести проти Росії. Але, на жаль, поки Захід не наважується на цей крок. Це – ембарго на російську нафту.

Те, що Росія продовжує продавати нафту на міжнародні ринки, дозволяє їй заробляти сотні мільярдів щороку. Поки вони заробляють ці гроші – доти можуть дозволити собі війну. Ми повинні знайти спосіб позбавити Росію від цих доходів. Захід стурбований зростанням цін на нафту. Також Заходу і надалі доведеться фінансувати підтримку України. Це – патова ситуація. Тому думаю, що ми маємо затягнути паски, спробувати видобувати нафту в інших країнах та накласти ембарго на російську нафту,
– підкреслив Браудер.

Крім того, варто було б ухвалити ще одне рішення. Україна таки має отримати "заморожені" російські активи. Ця сума становить близько 300 мільярдів доларів. Кошти можна було б використати на подальшу підтримку нашої держави.

Санкції проти Росії: коротко

  • Глава Мінфіну США Джанет Єллен підкреслила, що Штати можуть посилити санкційну політику проти іноземних банків, які продовжують працювати в Росії. Це обговорювали в кулуарах зустрічі міністрів фінансів країн G7.
  • Уряд Японії запровадив санкції проти російських компаній. Ці обмеження мають на меті завадити Росії закуповувати зброю у Північної Кореї.
  • Євросоюз готує 14 пакет санкцій. Туди увійдуть особи, які пов'язані з військовою справою. Також обмеження стосуватимуться й тих, хто сприяв депортації українців.