Які санкції запровадили Японія

Уряд Японії вирішив запровадити санкції проти російських компаній. Йдеться про 9 організацій, що базуються в Росії, також громадянина Росії та 2 кіпрські фірми, які допомагають закуповувати Кремлю зброю з Північної Кореї.

Читайте також Новий хід Путіна: російський президент дозволив компенсувати збитки американським майном

Як заявив речник японського уряду, Хаясі Йосімаса, Японія засуджує поставки зброї з КНДР до Росії. Це порушує відповідні резолюції Ради Безпеки ООН.

Оскільки російське вторгнення в Україну триває, вкрай важливо вживати заходів у координації з міжнародним співтовариством,
– додав Йосімаса.

Проблеми з російським газом

Співпраця між австрійською нафтогазовою групою OMV та російським "Газпромом" невдовзі може припинитися. Все залежить від рішення європейського суду.

  • Нагадуємо, що між компаніями з різних країн та "Газпромом" тривають суперечки.
  • Після початку повномасштабної війни російський постачальник висунув умови для продовження поставок. Компанії з різних країн у відповідь на таке розірвали зв'язки співпраці, а дехто впровадив проти російського гіганта санкції.
  • На сьогодні "Газпром" самовільно припинив постачати газ у певні країни.

За останні 7 місяців 80% газу до Австрії було забезпечено "Газпромом". Контракт компаніями мав діяти аж до 2040 року. Водночас в OMV заявили, що зможуть попри все надавати газ своїм клієнтам завдяки альтернативним джерелам.