Директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко розповів в ефірі телемарафону, що наразі енергосистемі України бракує потужностей у пікові години, пише 24 Канал. Варто зазначити, що мовиться про 7 – 9 годину ранку та 17 – 19 годину вечора.

Дивіться також Чи вплинула нічна атака "Шахедами" на енергосистему: яка ситуація 28 травня

Коли та кому вимикатимуть світло

Харченко розповів, що через брак потужностей Україні вже доводилось терміново імпортувати електрику з Румунії та Польщі, щоб покрити дефіцит споживання.

Директор Центру дослідження енергетики пояснив, що першими з відключеннями стикнеться бізнес.

Судячи з усього, саме бізнес перший буде обмежений у постачанні електрики та відповідно буде два виходи: імпортувати з Європи або взагалі не працювати. Проте європейська електрика у 2 – 2,5 раза дорожча ніж в Україні,
– пояснив фахівець.

Варто зазначити, що протягом останніх місяців в більшості регіонів України не вимикали світло. Щоправда, електрика могла зникати в деяких регіонах внаслідок атак ворога.

Останні новини про ситуацію в енергосистемі

  • Станом на 29 травня в Укренерго повідомили, що в енергосистемі вироблялось достатньо електрики для покриття споживання. Проте людей закликали ввечері економити світло. Адже в енергосистемі працює значно менша кількість енергоблоків через ремонт на теплових електростанціях, а також – на деяких енергоблоках АЕС.
  • Окрім того, українцям пригадали, що 27 травня ми брали аварійну допомогу з енергосистеми Румунії. Це знадобилось для того, щоб покрити вечірній пік споживання.
  • В Міністерстві енергетики пояснювали, що 29 травня внаслідок обстрілів у Донецькій області без світла було 19 населених пунктів, у Запорізькій області – 27 населених пунктів.
  • Через попередні обстріли без електрики була частина споживачів у Сумській, Запорізькій, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях. Ремонтні бригади працювали там, де це дозволяла безпекова ситуація.