Навіщо Петро Порошенко роздає посади

– Його рівень амбіцій після поразки на виборах зовсім не впав, а навіть навпаки. Роздаючи посади, він готує підґрунтя для майбутніх парламентських виборів, тобто посилює свої позиції у владі та силових структурах. Насправді його призначення дуже різні. Наприклад, він призначив декількох дійсно хороших людей, але разом з тим до влади прийшли й ті, хто викликають занепокоєння з боку громадськості.

Читайте також: Сподіваюся, що Луценко добровільно складе свої повноваження, – радник Зеленського

– На мою думку, найбільш безглуздими призначеннями були:

  1. Начальник особистої охорони президента Юрій Федоров, якого перевели до військової розвідки, а вже через тиждень він отримав звання генерал-лейтенанта.
  2. Перший заступник голови Служби безпеки України Павло Демчина, що відомий багатьма корупційними справами, за неофіційною інформацією, отримав звання генерал-полковника.

Чи може новий президент змінити ситуацію

– Звичайно, є певні процедури, які визначають надання дострокових звань. Це не стосується посад генералів, але, я думаю, що якісь кроки зробити можна. Скажімо, у випадку з Федоровим можна провести службове розслідування. Бо як людина, яка лише тиждень пропрацювала у новій структурі, могла одразу отримати підвищення? Що ж він такого зробив?

Юрій Федоров
Юрій Федоров

Призначення суддів

Нардеп та ведучий програми Сергій Лещенко повідомив, що 14 травня головою Конституційного суду стала Наталія Шаптала, яка працює в КС ще з часів екс-президента Віктора Януковича. Він додав, що у Конституційному суді, який вирішує багато важливих для України питань, залишилися судді Януковича, які у 2010 році дали екс-президенту додаткові повноваження, що дозволили йому узурпувати владу.

Читайте також: Для Зеленського бажано було лишити Шевчука головою Конституційного суду, – Лещенко

Більше – дивіться у програмі "Що це було?"