Про це 24 Каналу заявив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко. Він припустив, що, якщо зненацька розпочнуться дощі, і це буде відбуватися по всіх тимчасово окупованих територіях і плацдармах, то це матиме наслідки. Водночас Буданов зазначив, що нинішні умови, темпи постачання зброї від союзників не змушують його переглянути свої прогнози.

До теми Контрнаступ України може визначити не лише її майбутнє, а й майбутнє Європи, – Economist

"То жоден з цих плацдармів неможливо буде використати ефективно для проведення контрнаступальних дій. Бо ґрунти мають дуже важливе значення при таких діях. Особливо, коли, наприклад, робиться акцент на певні швидкі штурмові дії", – наголосив він.

Окрім того, це буде заважати росіянам ефективно здійснювати штурмові та наступальні дії.

"Можуть бути й інші якісь фактори, які можуть впливати саме на проведення контрнаступу", – заявив Коваленко.

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" зазначив, що, контрнаступ – це не те, що має розпочатися невідкладно та всюди у чітко заплановану дату.

Що може завадити контрнаступу ЗСУ: дивіться відео

Треба сприятливі умови

Якраз навпаки, мені й подобається те, що нині, ми вже це можемо бачити: кожен наш контрнаступ відбувався саме тоді, коли були максимально сприятливі умови для його проведення за тим чи іншим сценарієм,
– додав він.

Олександр Коваленко зауважив, що всі умови завжди були максимально сприятливі до цих сценаріїв.

"Я впевнений, що воно повинно відбутися навесні, бо фактично кожна посадова особа, як має повноваження робити такі заяви, вони саме наголошують – "навесні", – заявив він.

Військово-політичний оглядач додав, що коли саме це відбудеться – це вже інше питання.

"Головне, щоби максимально умови відповідали. Я навіть не виключаю того, що, якщо не будуть повноцінно відповідати умови, то це може реалізуватися в червні. Але все ж таки це найбільш негативний сценарій", – підсумував він.

Прогнози Кирила Буданова

  • Голова ГУР МО заявив, що перед закінченням війни буде вирішальна битва української та російської армії. Він упевнений, що Україна підходить до неї. Однак, коли вона почнеться – це таємниця.
  • Буданов зауважив, що надмірна увага та інтерес до контрнаступу ЗСУ, певною мірою, ускладнюють ситуацію. А також створюють завищені очікування до українських захисників. Але ці повідомлення лякають ворога.
  • На його думку, ЗСУ деокупують значну частину території уже під час цього контрнаступу. Глава української розвідки переконаний, що російські пропагандисти уже готуються до висвітлення "жесту доброї волі" з Криму.
  • Кирило Буданов наголосив, що завершити війну можна буде лише одним шляхом – поверненням кордонів України 1991 року у будь-якій формі. Він зазначив, що наша держава ніколи не погодиться на те, щоби віддати певну частину територій.