Люди обурені клопотанням прем'єра Нікола Пашиняна про звільнення глави Генштабу. Протестувальники називають це "шантажем".

Важливо Ситуація у Вірменії загострюється: над центром Єревана літають винищувачі – відео

Вимоги опозиції

Учасники опозиційного мітингу закликали Армена Саркісяна не підписувати клопотання прем'єра Нікола Пашиняна про звільнення глави Генштабу Оніка Гаспаряна.

Бажання Пашиняна відправити главу Генштабу у відставку учасники мітингу називають "шантажем". Вони пропонують президенту звернутися в Конституційний суд для обговорення законності клопотання Пашиняна, розповів журналістам координатор руху Ішхан Сагателян.

За його словами, Пашинян продовжує чинити тиск на армію з метою усунення Гаспаряна, але "армія налаштована рішуче – вона поруч з народом".

Що цьому передувало

  • У Вірменії почалися масові акції противників і прихильників прем'єр-міністра республіки Нікола Пашиняна після того, як Генштаб ЗС виступив із заявою. У ній мовилося, що військові вимагають відставки прем'єра та уряду.
  • Заяву підписали начальник Генштабу ЗС Оніко Гаспарян, його заступники, голови управлінь та корпусів. Пашинян розцінив це як спробу військового перевороту і повідомив про рішення звільнити начальника Генштабу.

Протестувальники йдуть до резиденції президента: дивіться відео

Пікет під резиденцією президента: дивіться відео

Опозиція прибула на переговори з президентом: дивіться відео

Опозиція прийшла до будівлі Генпрокуратури й МЗС: дивіться відео