Про це повідомляє журналістка Ольга Токарюк, яка є авторкою документального фільму про Віталія Марківа, на своїй фейсбук-сторінці.

Варте уваги Справа нацгвардійця Марківа: допоможіть встановити правду

Розгляд апеляції мали розпочати ще весною, але через епідемію коронавірусу суд відклали. Засідання має відбутися в апеляційному суді присяжних Мілана.

За даними Радіо Свобода, захист виступив за відкритий режим засідань з присутністю підсудного в залі. Якщо інші сторони процесу висловлять бажання про дистанційну участь у засіданнях, суд може задовольнити їхнє прохання.

У клопотанні захист просить остаточно виправдати Віталія Марківа через відсутність доказів його причетності до загибелі італійського фотографа Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році. У тексті апеляції адвокати оскаржують усі висновки присяжних Павії.

Що відомо про справу нацгвардійця Марківа

  • 30 червня 2017 року в Італії Віталія Марківа затримали за підозрою у вбивстві фоторепортера Андреа Роккеллі поблизу Слов'янська у травні 2014 року. Марків відкинув усі обвинувачення та заперечив свою причетність.
  • Сторона обвинувачення – батьки загиблого, журналістські організації Італії – наполягали на версії умисного вбивства фотокореспондента на Донбасі.
  • 12 липня 2019 року суд італійського міста Павія визнав винним Марківа, засудивши його до 24 років ув'язнення.
  • Адвокати Марківа подали на таке рішення апеляцію, її мали почати розглядати навесні 2020-го, однак через пандемію коронавірусу перенесли.