Ні для кого не секрет, що в нашій державі живуть одні з найкращих у світі ІТ-фахівців та інженерів, що здатні розробляти унікальну й високотехнологічну зброю. Власне, криворізькі ЗМІ повідомляють про чоловіка Віталія Бризгалова, що створив потужний дрон, якому немає рівних у Росії.

Читайте також "Шахідам" обрізатимуть крила: Україна почала розробку новітніх безпілотників

Що відомо про розробку: чому вона краща за іранські аналоги

Зауважимо, що виробництво БПЛА коштує до двох тисяч доларів та створював дрон пан Віталій від весни упродовж пів року. Собівартість дрона в десять разів менша за вартість іранського "Шахіда", однак безпілотник може ефективно ліквідовувати склади, техніку та інші ворожі цілі.

10 наших дронів на один їхній "Шахід". Оскільки камікадзе – одноразовий дрон, він має бути дуже дешевим і складатись з доступних деталей. Наш безпілотник — літак довжиною понад 3 метри й вагою 40 кілограмів. Це дрон бригадного рівня, для роботи з тилу, бо може далеко літати,
– констатував Бризгалов.

Окрім того, він зазначив, що цей безпілотний літальний апарат схожий на російський "Орлан", але в цьому може бути й перевага. Жартома чоловік сказав, що росіяни приймуть такий дрон за свій і не зіб'ють його.

Український інженер розробив дрон-камікадзе: дивіться сюжет "Першого Криворізького"

Криворізький розробник презентував унікальний БПЛА: переглядайте фото

Під час розмови з журналістами Віталій Бризгалов заакцентував на тому, що в Україні поки не налагоджене державне серійне виробництво дронів. Зараз цим займаються приватні компанії й команди ентузіастів без доступу до державного наукового ресурсу.

До цієї теми нагадаємо, що українські ІТ-спеціалісти в новорічну ніч зламали сайти російських міст і розмістили на них святкове привітання Зеленського. Це ще один доказ того, що наші розробники – найкращі.