Українських винахідників підтримав бізнесмен та меценат Андрій Мацола. За його словами, за дронами майбутнє.

До теми Підприємець та меценат Андрій Мацола отримав подяку від Кирила Буданова

Зброя майбутнього, яка працює вже сьогодні, – квадрокоптер, окуляри і пульт. В руках досвідченого оператора дрона вона не просто точно вражає ворога, але найголовніше – береже життя наших воїнів,
– наголосив він.

На що здатні нові українські квадрокоптери

Дрон має 8 двигунів. Його максимальна вантажність – 16 кілограмів. Розробники зазначають, що у бойових умовах цей БпЛА може донести вантаж у 1,5 – 2 кілограми на відстань у 20 кілометрів.

Та це далеко не всі переваги української техніки. Наприклад, наш дрон-камікадзе значно швидший за "Шахед". Відтак він може з легкістю наздогнати іранський безпілотник і знищити його в повітрі, завадивши атакувати об'єкти цивільної та критичної інфраструктури.

Крім цього, українські ударні квадрокоптери можуть:

  • знищувати ворожу техніку, зокрема, танки;
  • атакувати позиції противника;
  • залітати в бліндаж ворога для розвідки чи виконання складних місій;
  • штурмувати чи зачищати будівлю тощо.

Все це без відкритого протистояння, з відстані в сотні метрів від об'єкта, й головне – без ризику для життя українських військових.

Український дрон / Фото скриншот з сюжету ТСН

Та для ефективного виконання завдань українські військові повинні навчитись керувати дронами. Курс підготовки складається з теорії та навчальних польотів: спершу на симуляторах, а потім – на реальних квадрокоптерах. У рамках проєкту, який фінансує Андрій Мацола, за найближчі три місяці буде підготовлено 100 операторів дронів серед військових ЗСУ та забезпечено їх сотнею ударних дронів.

Наші воїни повернуться у свої підрозділи на фронт із новою спеціальністю, щоб нищити окупантів і берегти наші та свої життя,
– розповів Андрій Мацола.

В ідеалі – щоб кожен підрозділ українського війська мав у складі такий дрон і двох операторів, адже самі військові кажуть, що безпілотні апарати потрібно застосовувати не точково, а більш системно в рамках всього нашого війська.