Окрім цього, Київрада також планує збільшити фінансування на потреби у помічниках місцевих депутатів. Відтепер ця сума становитиме рекордні 61,5 мільйона гривень.

Дивіться також Громада Києва продовжить підтримувати ЗСУ, попри перешкоди, – депутати Київради киянам

У Києві будуть рекордні витрати на помічників депутатів

У проєкті рішення мовиться, що порівняно з попереднім скликанням, округи чинних депутатів Київради збільшились у середньому у 8 разів, адже у стільки ж разів збільшилась кількість виборців. Саме тому голова комісії КМДА з питань бюджету Андрій Вітренко, який є одним з авторів цього проєкту, наголосив, що після збільшення кількості округів видатки на депутатів на роботу з виборцями збільшилися лише у 6 разів.

У зв'язку зі значним збільшенням навантаження на роботу громадських приймалень депутатів Київради IX скликання, проєктом рішення пропонується збільшити кількість працівників громадських приймалень депутатів, які фінансуються коштом міського бюджету з 2 до 3 від 1 січня 2024 року,
– запропонував представник комісії.

Варто зазначити, що, відповідно до введеного в дію Положення про громадську приймальню депутатів ради, її працівники мають право на оплату загалом 9 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, починаючи з 1 січня кожного року. У 2023 році прожитковий мінімум становить 2684 гривень. Відтак, помічники депутатів тепер мають отримувати щомісячну виплату – 24 156 гривень.


Якими будуть видатки на депутатів Київради / Скриншот 24 Каналу

Наразі, щоб таку зарплату отримували троє працівників з бюджету столиці мають виділити:

  • у 2024 році – 61 462 200 гривень;
  • у 2025 році – 71 234 300 гривень.

У документі проєкту рішень зазначено, що ухвалення цього рішення забезпечить необхідне забезпечення діяльності членів ради та забезпечить її оперативне та ефективне виконання.

Оскільки наразі міські ради готуються до остаточного затвердження бюджетів на наступний рік, цей проєкт рішення може бути розглянутий на наступній сесії.

Раніше Кличко розповів про боротьбу з корупцією у Києві

  • Міський голова Києва Віталій Кличко анонсував відкриття департаменту з питань запобігання корупції у КМДА. Саме цей структурний підрозділ буде допомагати боротися з незаконним збагаченням в українській столиці.
  • Крім того, Кличко наголосив, що цей департамент є одним із перших, який існує серед українських міст. Цей підрозділ буде самостійним та фінансово незалежним.
  • Наостанок мер Києва сказав, що департамент має очолити кандидат, якого обере спеціальна комісія. А міський голова вже має призначити цю людину на посаду очільника департаменту.