Через 4 дні після трагедії рятувальникам врешті вдалося евакуювати з острова 6 тіл загиблих. Про це інформує місцева поліція у твіттері.

Як відбувалось виверження вулкану: Уайт-Айленд в димі та попелі – фото і відео

Там також додають: тіла на упізнання транспортував корабель Wellington. Станом на 15 грудня кількість загиблих внаслідок виверження вулкану значно зросла – жертвами трагедії наразі вважають 16 осіб, ще 2-х людей досі не можуть розшукати.

Водночас, поширюється інформація про небезпеку ще одного потужного виверження вулкану на острові. Начебто саме через це рятувальники не змогли забрати решту тіл з Уайт-Айленд і пробули на острові всього 75 хвилин.

Можемо сказати, що в цьому районі ми не знайшли ніяких інших тіл,
– повідомили в поліції.


Рятувальна операція на Уайт-Айленді/ фото Getty images


Уайт-Айленд на третій день після виверження/ фото Getty images

Що відомо про місце, де трапилось виверження? Вулкан Уайт-Айленд або Вакаарі є одним з найактивніших вулканів Нової Зеландії та розташований на однойменному острові. Він є одним з найпопулярніших місць серед туристів.

За останні роки на острові сталися кілька вивержень (одне з найсерйозніших – у 2001 році), але тоді ніхто не постраждав. Востаннє виверження сталося у 2016 році, проте тоді йшлося лише про короткочасний викид попелу.

До слова, про зростаючу активність вулкану напередодні трагедії місцеві фахівці повідомляли, проте про небезпеку чи загрозу для людського життя не йшлося.