Про це в ефірі Ukrinform TV розповів уповноважений представник Міністерства оборони України з питань рекрутингу Олексій Бежевець. Він розповів, що вже до кінця 2024 року на полі з'явиться більше ефективних дронів, передає 24 Канал.

Дивіться також На Півдні щодня фіксують до 250 прольотів дронів-розвідників: Гуменюк пояснила активність ворога

Війна дронів у недалекому майбутньому

Бежевець розповів, що роботи будуть виконувати найскладніші завдання й ефективно виконуватимуть роботу, не наражаючи на небезпеку військових. За його словами, такі системи можуть з'явитися на полі бою до кінця 2024 року. Він додав, що такі роботи виконуватимуть завдання як з української, так і з російської сторін.

"Які вже, умовно кажучи, не літають, а їздять, повзають на землі. І в найближчий перспективі лінія розмежування буде насичена саме такими залізяками, які виконують саму тяжку, небезпечну роботу за людей", – заявив Бежевець.

За його словами, дрони можуть повністю закрити лінію фронту. Бежевець наголосив, що така "війна термінаторів" буде спостерігатися вже дуже скоро.

Умовно кажучи, буде лінія одна, лінія інша і між ними це все повзає, стріляє, вбиває і не дає нічому живому цю лінію перетнути, тому що відразу вилітає, виїжджає вбиває, розстрілює. Умовно кажучи, така "війна термінаторів". Ми достатньо близько наближаємось до цього моменту, коли з обох боків будуть машини,
– поділився представник Міноборони.

Дрони у повномасштабній війні

  • Безпілотні літальні апарати та морські дрони постійно доводять свою ефективність у бою з ворогом. Так, вони нищать ворожу техніку, особовий склад, командні пункти, склади боєприпасів тощо.
  • Окрім того, безпілотники з великою дальністю роботи також мають важливе значення. Нещодавно Михайло Федоров розповів, що Україна вже має БпЛА, які здатні подолати відстань у понад 1000 кілометрів.
  • Українські фахівці також постійно покращують дрони. Так, українські інженери розробили розвідувальний безпілотник WarDog, який може вести розвідку в умовах складних рельєфів та під дією російських РЕБ. Як розповів Федоров, БпЛА також має автопілот.